مراسم چهلم مختار احمدی از جانباختگان اعتراضات اخیر در مریوان با شعار مرگ بر خامنه‌ای برگزار شد

مردم مریوان مراسم چهلم مختار احمدی از جانباختگان خیزش سراسری را برگزار کردند. مردم مریوان با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» و «این آخرین پیام است هدف کل نظام است»، انزجار خود از این حاکمیت را ابراز کردند. این مراسم همراه با تهدیدات نیروهای امنیتی بود؛ اما مردم بدون هراس بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حکومت شعار داده و خواهان تغییر این حکومت شدند. خیزش سراسری مردم نزدیک به ۲ ماه است که ادامه دارد. ماموران یگان ویژه در هراس از گوشمالی توسط مردم جرات نزدیک شدن به مراسم آنها را نداشتند.

پنجاه و پنجمین روز خیزش سراسری

در پنجاه و چهارمین روز خیزش سراسری، مردم در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند. آنها شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» سر دادند.

مردم در شهرها: تهران، یزد،کرمانشاه، سنندج، مریوان و … برعلیه خامنه‌ای تظاهرات کردند

دانشجویان دانشگاه‌ها: شریف، علم و فرهنگ، رازی کرمانشاه، علامه، ارشاد دماوند،  دانشگاه بهشتی و… برعلیه خامنه‌ای و سیاستهای سرکوبگرانه مقامات دانشگاه و ورود پاسداران لباس شخصی و بسیجی تظاهرات و تجمع اعتراضی داشتنددانش آموزان: گرگان، اهواز

همچنین کارکنان رسمی وزارت نفت در ۳۷ سکوی گازی شرکت نفت و گاز پارس در مناطق مختلف در گام اول با اقدامی نمادین و اعتراضی به عدم اجرای ماده ۱۰ قانون اختیارات نفتی برای دریافت سهمیه غذا اعتصاب کرده و خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند

همچنین کارگران و کارکنان ذوب آهن اصفهان نیز از روز سه شنبه ۱۷ آبان اعتصاب کرده‌اند.

خیزش سراسری مردم بعد از تهدیدات خامنه‌ای، سلامی و سایر سران حکومت همچنان ادامه دارد. مردم عزم جزم برای تغییر این حکومت داشته و تظاهرات در شهرها و دانشگاه‌های کشور همچنان ادامه دارد. به گفته نشریات خارجی در این روزها سرکوب شدید کارساز نبوده و معترضان مصمم‌تر شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *