مرگ حمید نظری از دستگیر شدگان اعتراضات ‌آبان ‌ماه پس از آزادی در اثر تزریقات داخل زندان

حمید نظری از فعالین دانشجویی سابق و یکی از دستگیر شدگان اعتراضات آبان‌ماه امسال، ۲۴ ساعت پس از آزادی بر اثر سکته قلبی درگذشت.

بنا به گفته نزدیکان او، حمید مشکل قلبی نداشته است و پس از آزادی گفته بود که در زمان بازداشت به او تزریق اجباری شده است.

این موضوع باعث بالا گرفتن خبرهایی مبنی بر شیوه‌های جدید از میان برداشتن مخالفین حکومت از جانب ماموران و ارگان‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران شده است.

بعد از اعتراضات آبان‌ماه امسال، بسیاری از دستگیر شدگان اعتراضات دراثر شکنجه توسط پاسداران و ماموران وزارت اطلاعات در زندان‌ها به قتل رسیدند که جسد تعدادی از آنها در رودخانه‌ها و سدها و یا به حالت نیمه‌جان در نقاط مختلف شهرها پیدا شد.

این اتفاق در حالی صورت گرفته که بارها خبرهایی از شکنجه، تزریقات اجباری، خودکشی و مرگ‌های ناگهانی بازداشتی‌ها چه در زمان بازداشت و چه پس از آزادی‌شان منتشر شده است.

شماری از بازداشت‌شدگان در اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶ به این شیوه کشته شدند. یکی از آنها کاووس سید امامی از فعالان محیط زیست بود.

به این ترتیب ماموران جنایتکار برای کشتار زندانیان، با تزریق مواد ناشناخته به زندانیان آنها را بی سروصدا به قتل می‌‌رسانند تا از خود ردی باقی نگذارند.

مرگ‌های مشکوک زندانیان، تداعی‌کننده قتل‌های زنجیره‌ای

این اقدامات تداعی کننده قتل‌های زنجیره‌ای دهه ۷۰ است که اکنون به شیوه‌های دیگر برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و به منظور غلبه بر اعتراضات رو به گسترش مردم به کار گرفته می‌شود.

اما خامنه‌ای به دلیل مقاومت‌های مردم و انعکاس گسترده این جنایات در سطح بین المللی و داخلی نتوانسته‌است جنایات خود را پنهان کند.

مرگ چهار دانشجوی دانشگاه‌های اهواز هم از دیگر موارد قتل دانشجویان توسط جوخه‌های مرگ حکومتی است که برای رعب و وحشت به کشتار ادامه می‌دهند.

همچنین بنا به خبر دریافت شده یک معترض خوزستانی به نام «قاسم باوی» چند روز پس از آزادی از زندان با شلیک گلوله به سر خود، خودکشی کرد.

این شهروند اهوازی هنگام خودکشی ۴۵ ساله بود و بنا به گزارش‌ها به علت شکنجه شدید در دوران بازداشت دچار فشارهای عصبی شده بود.

  • مرگ‌های مشکوک ؛ جسد بی‌جان دو دانشجو، باز هم در دانشگاه چمران

آخرین نمونه این جنایات پیدا شدن، پیکر نیمه‌جان جوانی به نام شورش قادری یکی از دستگیرشدگان آبان ماه بود که پیکر نیمه‌جان وی، توسط کارکنان شهرداری در میدان نوروز مریوان پیدا شد.

این جوان شکنجه شده که از ناحیه‌ی کمر، لگن، نخاع، گردن و چند نقطه دیگر بدنش به شدت آسیب دیده بود، دقایقی هوشیاری خود را به دست آورده و گفته است که توسط ماموران اطلاعات به جرم شرکت در اعتراضات بازداشت و شکنجه شده است.

  • رها کردن یک جوان نیمه‌جان شکنجه شده از دستگیرشدگان اعتراضات آبان توسط ماموران اطلاعات در میدان شهر

همچنین روز ۲۴ آذر ماه نیز، جسد ارشاد رحمانیان جوان ۲۸ ساله مریوانی در حالیکه شکنجه، پیکر او را متلاشی کرده بود، در سد گاران مریوان یافت شد.

ماموران وزارت اطلاعات این جوان را روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه مقابل بیمارستان ربوده بودند. خانواده‌اش از آن تاریخ از او بی‌خبر بوده و به هر اداره و بیمارستان و زندانی مراجعه کردند تا ردی از وی بیابند، اما هر بار به آنها دروغ گفته می‌شد.

Share: