مرگ تاسف‌بار کودک یک کارگر فصلی گوجه چین بر اثر آتش گرفتن چادر محل سکونت آنها این خانواده را داغدار کرد. کودک ۶ ساله این کارگر به‌دلیل شدت سوختگی در دم جان سپرد. مادر این خانواده نیز بر اثر سوختگی شدید ۸۰ درصدی به بیمارستان منتقل شد. زندگی در چادر در سرمای شدید زمستان و استفاده از اجاق گاز علت اصلی این حادثه دلخراش بود.

روز شنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، در یک حادثه دلخراش دختر خردسال یک کارگر فصلی گوجه چین بر اثر سوختگی جان سپرد.

چادر محل سکونت این خانواده کارگر فصلی در روستای شهنیا، شهرستان دیر استان بوشهر آتش گرفت. بر اثر این آتش‌سوزی دختر ۶ ساله خانواده جان باخت و مادر خانواده به‌شدت دچار سوختگی شد.

حسین ناظمیان‌پور، مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر، علت حادثه را روشن کردن اجاق گاز جهت گرم نگه داشتن چادر محل سکونت عنوان کرده است.

این کارگر فصلی گوجه چین به همراه خانواده خود به‌منظور برداشت گوجه فرنگی خارج فصل به شهرستان دیر آمده بود.

کارگران مهاجر، به‌دلیل فقر برای کسب درآمد مجبور به اقامت در چادر در مناطق باز کشاورزی هستند. آنها همواره با مرگ و بیماری ناشی از سرما و حوادث مختلف روبرو هستند.

برداشت گوجه فرنگی خارج فصل در شهرستان دیر در زمستان انجام می‌شود.

از این رو کارگران فصلی به همراه خانواده از استانها و شهرستان‌های مختلف به این مناطق به‌طور موقت مهاجرت می‌کنند.

این کارگران که به‌صورت روزمزدی فعالیت می‌کنند در صورت بروز بیماری یا حوادث مختلف، قادر به تامین هزینه درمان خود و خانواده نیستند.

زندگی در چادر در فصل زمستان در مناطق باز کشاورزی بدون کوچکترین امکانات زندگی و گرمایشی زندگی این کارگران را با مخاطرات گوناگونی مواجه می‌کند. آنها از آب و برق و سایر نیازمندیهای زندگی محروم هستند.