مرگ در آلمان رکورد زد

برای نخستین بار شمار مرگ و میر کرونا در آلمان ظرف یک روز به ۵۹۰ نفر رسید. شمار مبتلایان کرونا نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۰ هزار ۸۱۵ نفر رسید. در مجموع یک میلیون ۲۱۸ هزار و ۵۲۴ نفر تا کنون در آلمان به کووید-۱۹ مبتلا شدند.

به گزارش دویچه وله، رکورد جدید قربانیان کرونا مسئولان بهداشت و سیاستمداران آلمانی را بسیار نگران کرده است. شیوع کرونا به ویژه در خانه سالمندان افزایش می‌یابد.

موسسه ویروس شناسی روبرت کخ آلمان می‌گوید آمار درگذشت در مقایسه با هفته قبل ۱۰۳ نفر بیشتر بوده است. چهارشنبه دوم دسامبر  ۴۸۷ نفر ظرف یک شبانه روز جان باخته بودند.

اما این فقط شمار فوتی‌ها نیست که افزایش یافته بلکه رقم ابتلا به ویروس کرونا نیز افزایش نشان می‌دهد. در شبانه روز گذشته ۲۰ هزار و ۸۱۵ نفر به ویروس مبتلا شدند در حالی که رقم مبتلایان در روز مشابه در هفته پیش ۱۷ هزار و ۲۷۰ نفر بود.

به این ترتیب آمار کل مرگ و میر کرونا در آلمان روز چهارشنبه ۹ دسامبر (۱۹ آذر) به ۱۹ هزار و ۹۳۲ نفر رسید.

انستیتو کخ نرخ ابتلا به ویروس را در روز چهارشنبه ۹ دسامبر حدود یک و نیم درصد اعلام کرد. این نرخ بدان معناست که هر ۱۰ فرد آلوده به ویروس می‌تواند به طور متوسط نزدیک به ۱۵ نفر دیگر را مبتلا کند.

با توجه به رشد جهش‌وار ویروس کرونا ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان تشدید محدودیت‌های کرونایی را ضروری دانسته است. 

او به شبکه تلویزیونی فونیکس گفت اگر در یکی دو هفته آینده تا قبل از ایام کریسمس نتیجه دلخواه به دست نیاید باید نخست‌وزیران ایالت‌ها در نشستی تازه تصمیمات جدید بگیرند.

اشپان این امکان را که در دور جدید محدودیت‌ها مغازه‌ها نیز تعطیل شوند دور از انتظار ندانسته است. تا کنون تنها رستوران‌ها، استخرها، مراکز تفریحی و ورزشی تعطیل بودند. وزیر بهداشت آلمان همه چیز را وابسته به چند روز آینده و پایین آمدن تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ دانسته است.

وزیر بهداشت آلمان همچنین اعلام کرده است به احتمال زیاد در ابتدای ژانویه ۲۰۲۱ نخستین گروه “در معرض خطر” و همچنین بخشی از کادر بهداشت و درمان این کشور واکسینه خواهند شد…

منبع: دویچه وله

Share: