مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روزهای گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر از جمله یک امدادگر اورژانس در شهرهای تبریز و بابل جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

رکنا، شامگاه دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹، یک امدادگر اورژانس در تبریز در حالی که مشغول کمک ‌رسانی به راننده یک کامیون واژگون شده بود، بر اثر برخورد تریلی با آمبولانس اورژانس جان خود را از دست داد.

پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در تشریح این خبر گفت: “در پی اعلام خبر واژگونی یک کامیون در آزاد راه پیامبر اعظم شهرستان چاراویماق، آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام شد و وقتی که یکی از ‌تکنیسین های اورژانس به‌ نام «میلاد ایران ‌نژاد» برای بردن تجهیزات به صحنه حادثه واژگونی کامیون، در کابین عقب آمبولانس حضور داشت، ناگهان یک تریلی با سرعت به آمبولانس برخورد کرد و باعث مرگ تکنیسین اورژانس شد”.

کولیوند ضمن ابراز تأسف از این حادثه اظهار کرد: “برای امدادرسانی به مصدومان این حادثه و همچنین راننده کامیون که دچار مصدومیت شده بود ٢ دستگاه آمبولانس دیگر به محل اعزام و اقدامات درمانی برای حادثه ‌دیدگان انجام شد”.

مرگ یک برق کار در بابل

به گزارش کیهان، یک سیم‌بان شرکت برق در بابل بر اثر برق ‌گرفتگی جان خود را از دست داد.

روابط عمومی سازمان اورژانس بابل گفت: “در پی برق‌ گرفتگی جوان ۲۷ ساله، سیم‌بان شرکت برق در جاده بابل به بهنمیر آغوزبن کوچه ولیعصر بلافاصله مرکز اورژانس بابل تکنسین‌ های اورژانس پایگاه بهنمیر به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “تکنسین‌ های اورژانس تلاش ‌های فراوانی برای احیای فرد مصدوم انجام دادند که نتیجه ‌ای نداشت و نامبرده جان خود را از دست داد”.

Share: