مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای فردیس و تفرش دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از رکنا، منابع کارگری در استان البرز از مرگ یک مامور اداره برق فردیس بر اثر حادثه کار خبر دادند.

یک منبع کارگری در استان البرز با اعلام خبر درگذشت یک کارگر اداره برق شهرستان فردیس گفت: یکی از کارگران اداره برق فردیس بنام امیر قدیمی ۴۰ ساله، حین انجام کار بر اثر سقوط از پایه دچار حادثه شد و به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

فعالان کارگری اداره برق البرز می‌گویند: افزایش تعداد شیفت‌های کاری و مأموریت‌ها به خصوص در سال جاری که توام با مشکل کمبود نیروی برق و قطعی بسیار است، این عامل باعث خستگی زیاد و پایین آمدن ایمنی و دقت در انجام کار ماموران و کارگران اداره برق می‌شود.

مرگ یک کارگر در تفرش

 به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی شهرستان تفرش در استان مرکزی از فوت مرد ۶۴ ساله بر اثر سقوط از درخت در این شهرستان خبر داد.

هادی افراسیابی با اعلام این خبر افزود: در پی اعلام مرکز فوریت‌های ۱۱۰ پلیس مبنی بر یک فقره فوت در یکی از باغ‌‍‌های روستا‌های اطراف شهرستان تفرش بلافاصله ماموران انتظامی این شهرستان به همراه عوامل امدادی به محل اعزام شدند.

او اضافه کرد: با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد مردی ۶۴ ساله درحال جمع آوری محصول در بالای درخت گردو به دلیل بی احتیاطی از بالای درخت سقوط کرده و جان خود را از دست داده است.

افراسیابی بیان کرد: جسد فرد متوفی با تشکیل پرونده و هماهنگی با مقام قضائی به سردخانه انتقال یافت.


Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *