مرگ سه کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز جمعه ۹ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر در شهرهای تهران، اصفهان و کاشمر دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از صدا و سیما، روز جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰، یک کارگر در شهرستان کاشمر واقع در استان خراسان رضوی حین انجام کار جان خود را از دست داد.

رئیس اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشمر در این خصوص گفت: یک کارگر مقنی ۷۰ ساله در کاشمر بر اثر سقوط در چاه ۱۰۰ متری در روستای تربقان این شهرستان به شدت مجروح شد.

امیر نژادرحیم افزود: با حضور نیروهای امدادگر، کارگر مصدوم با رعایت ایمنی به بیرون از چاه منتقل و تحویل نیرو‌های اورژانس شد، اما به سبب شدت جراحات قبل از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز جمعه ۹ مهرماه ۱۴۰۰، یک کارگر در تهران طی یک حادثه آتش سوزی جان خود را از دست داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در این رابطه گفت: بامداد امروز جمعه یک حادثه آتش سوزی در مغازه‌ای واقع در میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

جلال ملکی افزود: طی این حادثه یک کارگر ۲۶ ساله تبعه کشور افغانستان جان خود را از دست داد.

مرگ یک کارگر در اصفهان

به گزارش ایلنا، امروز جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰، یک کارگر ساختمانی در اصفهان حین انجام کار دچار حادثه شد.

بر اساس این گزارش، این آتش سوزی در خیابان ملاصدرای شهر اصفهان رخ داد و طی آن یک کارگر ۳۶ ساله حین کار بر اثر ریزش آوار دچار حادثه شد.

این کارگر بلافاصله با حضور امداد گران از زیر آوار خارج شد، اما بر اثر جراحات شدیدی که از چندناحیه بدن داشت، حین انتقال به بیمارستان جان باخت.


Share: