03/10/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

مرگ و مصدومیت ده کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، ده کارگر در مهاباد، کرمان، همدان، شیراز، صفاشهر، بناب، عجب شیر، آذرشهر و سردرود حین انجام کار دچار حادثه شدند. در این حوادث پنج کارگر مصدوم و پنج کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از رکنا، روز پنجشنبه بیست و سوم شهریور ۱۴۰۲، یک پاکبان در همدان جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این پاکبان در جریان عملیات جابجایی حفاظهای بتنی به کار رفته در پلمب مغازه‌ های ابتدای بلوار “سردار شهید همدانی”، هنگامی که قصد داشته ابزار کار خود را از این محل عبور بدهد، با یکی از حفاظهای بتنی در حین جابجایی جرثقیل برخورد میکند و این حادثه منجر به جان باختن وی میشود.

مرگ دو کارگر در شیراز

به گزارش ایرنا، روز جمعه بیست و چهارم شهریورماه، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز از جان باختن دو کارگر مقنی خبر داد.

هادی عیدی‌ پور گفت: در بررسی‌ های کارشناسان مشخص شد این دو کارگر مقنی تبعه کشور افعانستان، درون یک حلقه‌ چاه ده متری گرفتار و دچار گازگرفتگی شده و جان خود را از دست دادند.

مصدومیت یک کارگر در صفاشهر

به گزارش ایلنا، روز چهارشنبه بیست و دوم شهریورماه، یک کارگر به دلیل وقوع آتش سوزی در کارخانه «جی آر پی» صفاشهر در استان فارس مصدوم شد.

مسعود هادی‌ پور، فرماندار شهرستان خرم بید، در تشریح این حادثه گفت: کارخانه «جی آر پی» که به شرکت «سبز کوش خرم» شهرت دارد تولیدکننده لوله‌ های الیاف شیشه‌ ای است که نشتی در دستگاه ترکیب کننده مواد اولیه (رزین و الیاف) باعث آتش سوزی در این واحد شد. کارگر مصدوم متصدی دستگاه بود. این کارگر بر اثر پرتاب مواد مذاب آتش سوزی روی سرش دچار سوختگی شدید بالای ۷۰ درصد شده که با کمک نیروهای امدادی هم اکنون در بیمارستان بستری است.

مصدومیت چهار کارگر در استان آذربایجان شرقی

به گزارش ایلنا، روز جمعه بیست و چهارم شهریورماه، چهار کارگر در شهرهای بناب، عجب شیر، آذرشهر و سردرود دچار مصدمیت شدند.

براساس این گزارش این کارگران حین گردوچینی بر اثر سقوط از درخت مصدوم شدند.

مرگ یک کارگر در کرمان

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه بیست و هفتم شهریورماه، یک کارگر در کرمان طی حادثه ای جان باخت.

بر اساس این گزارش، یک کارگر تبعه کشور افغانستان حین کار در پروژه آسفالت کاری در میدان امان رضا در شهر انار واقع در استان کرمان، به دلیل برخورد با غلطک، جان خود را از دست داد.

مرگ یک کارگر در مهاباد

به گزارش کردپا، روز یکشنبه بیست و ششم شهریورماه، یک کارگر در مهاباد بر اثر حادثه ای در حین کار، جان خود را از دست داد.

هویت این کارگر، “سید اسعد راضی، متاهل، دارای چهار فرزند و اهل شهرستان مهاباد” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این کارگر در یکی از کارگاه‌ های کاغذ سازی در شهرک صنعتی این شهر و بر اثر سقوط در دستگاه پالپر کاغذ جان خود را از دست داده است.