01/12/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

 در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، دو کارگر در تهران و گچساران دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم شد و کارگری دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران در این خصوص اعلام کرد: “یک کارگر ساختمانی حین کار در یک پروژه ساختمانی در خیابان فتحی تهران از ارتفاع ۱۵ متری سقوط کرد و به شدت مصدوم شد”.

در گزارش این سازمان آمده است: “این کارگر ۴۰ساله و تبعه کشور افغانستان است. نیروهای عملیات پس از حضور در محل، مصدوم را که از ارتفاع ۱۵ متری یک ساختمان ۱۳ طبقه به طبقات پایین تر از سطح زمین سقوط و دچار آسیب‌ دیدگی شدید شده بود، به سطح زمین منتقل کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند”.

مرگ یک کارگر در گچساران

یک کارگر برقکار در شرکت پناه صنعت واقع در پتروشیمی گچساران به دلیل وقوع حادثه ای در حین انجام کار جان خود را از دست داد. بر اساس این گزارش، “فوت این کارگر برقکار (شاغل در قسمت ابزار دقیق این شرکت) به دلیل برق گرفتگی در حین انجام کار صورت گرفته است.” هویت این کارگر جانباخته، “محسن حسن زاده و از نیروهای بومی شرکت پناه صنعت واقع در پتروشیمی گچساران” گزارش شده است. هرانا ۱۴۰۲/۰۷/۱۶