24/09/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

مرگ و مصدومیت سه کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

در سایه فقدان ایمنی و شرایط نامناسب کار، سه کارگر در کرج، تهران و سقز دچار حادثه شدند. طی این حوادث دو کارگر جان خود را از دست دادند و یک کارگر دیگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

بر اساس این گزارش، یکی از کارگران شاغل در یک کارگاه تولیدی واقع در شهر سقز به نام سوران طاعتی بر اثر سقوط یک جسم سنگین بر روی سر در حین کار، جان خود را از دست داده است.

مرگ یک کارگر ساختمانی در کرج

به گزارش رکنا، روز جمعه بیستم مردادماه ۱۴۰۲، یک کارگر ساختمانی در کرج بر اثر سقوط از ارتفاع در حین کار جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرج در این خصوص گفت: “یک کارگر ساختمانی سی ساله، بر اثر سقوط از طبقه چهارم یک ساختمان نیمه کاره در منطقه گلشهر کرج جان خود را از دست داد.”

پیمان گودرزی در ادامه گفت: “در پی وقوع این حادثه و مرگ این کارگر ساختمانی برای وی پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.”

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز شنبه بیست و یکم مردادماه ۱۴۰۲، یک کارگر در تعمیرگاه خودرو در تهران در حین کار دچار سوختگی شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در این خصوص گفت: “در ساعت ۱۲:۵۰ ظهر امروز آتش سوزی در قسمت صافکاری و نقاشی یک تعمیرگاه خودرو به وسعت ۴۰۰ تا ۵۰۰ متر در خیابان دماوند تهران به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله ۴ ایستگاه آتش نشانی با امکانات و خودرو‌های پشتیبانی به محل اعزام شدند.”

جلال ملکی در ادامه افزود: “در پی وقوع این حادثه ۳ دستگاه خودروی سمند دچار آتش سوزی شده و بر اثر شدت حرارت سقف‌ های شیروانی این تعمیرگاه تخریب و به سقف‌ های ملک مجاور هم سرایت کرده بود که آتش توسط آتش نشانان به طور کامل کنترل و مهار شد.”وی همچنین اظهار کرد: “در این حادثه یکی از کارگران دچار سوختگی شده که به عوامل اورژانس تحویل داده شد.”