مرگ و مصدومیت سه کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز چهارشنبه ۲۰ مرداد، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای بروجن، مسجد سلیمان و دزفول، دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان خودرا از دست دادند و یک کارگر دیگر مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰، یک کارگر زن در شهرستان بروجن در پی وقوع آتش‌سوزی در شرکت تولیدکننده فشفشه جان باخت.

مدیر مرکز آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان بروجن با بیان اینکه صبح امروز حادثه آتش‌سوزی در شرکت تولیدکننده فشفشه در شهرک صنعتی بلداجی رخ داد، اظهار کرد: این حادثه حدود ساعت ۱۰ و ۵۰  دقیقه امروز اتفاق افتاد و علت آن در دست بررسی است.

اسماعیل یزدانی یادآور شد: در این حادثه خانم ۳۶ ساله بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

مرگ یک سیمبان در مسجد سلیمان

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰، منابع کارگری در اداره برق استان خوزستان از مرگ یک سیمبان شاغل در شرکت توزیع برق مسجد سلیمان به دلیل برق گرفتگی خبر دادند.

یک منبع کارگری با اعلام خبر درگذشت این کارگر در شهر گلگیر مسجد سلیمان گفت: حوالی ساعت ۸ صبح امروز یکی از کارگران سیمبان شاغل در شرکت توزیع برق شهرستان مسجد سلیمان در استان خوزستان با ۳۵ سال سن حین انجام کار در ارتفاع تیرک ترانس دار برق در شهر گلگیر دچار حادثه برق گرفتگی شد و به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

فعالان کارگری اداره برق خوزستان می‌گویند: افزایش تعداد شیفت‌های کاری و مأموریت‌ها به خصوص در سال جاری که مشکل کمبود نیروی برق و قطعی بسیار وجود دارد، باعث خستگی زیاد و پایین آمدن ایمنی و دقت در انجام کار سیمبانان شده است.

مصدومیت یک کارگر در دزفول

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول از مصدومیت یک کارگر در این شهرستان خبر داد.

عبدالحسین معظم فر افزود: در این حادثه به علت شکستگی لوله آب و ریزش دهانه قنات قدیمی کارگر ساختمانی در عمق ۴ متری سقوط و دچار شکستکی از ناحیه پای راست، و مصدومیت از ناحیه زانو و ساق پا شد.

وی ادامه داد: امدادگران آتش نشانی توانستند این کارگر را از این قنات خارج و پس از اقدامات بالینی توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان اعزام شد.


Share: