03/10/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

مرگ و مصدومیت هشت کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

در سایه فقدان ایمنی و شرایط نامناسب کار، هفت کارگر در سرخس حین کار دچار حادثه شدند. در این حادثه دو کارگر جان خود را از دست دادند و پنج تن دیگر مصدوم شدند. از سوی دیگر کارگری که هفته گذشته در رشت طی حادثه ای مصدوم شده بود، شب گذشته در بیمارستان جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از همشهری آنلاین، امروز پنجشنبه دوم شهریورماه ۱۴۰۲، وقوع حادثه ای در پالایشگاه گاز سرخس، مرگ و مصدومیت هفت کارگر را در پی داشت.

سرپرست معاونت امنیتی استانداری خراسان رضوی در این خصوص گفت: “نشت گاز محصور شده در یکی از شیرهای بخشی از پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس که در دست تعمیر بوده است، منجر به انفجار شد.”

محمد زهدی افزود:‌ “دوگ نفر از کارکنان پالایشگاه بر اثر این انفجار جان باختند و پنج مجروح این حادثه به بیمارستان سرخس منتقل شدند که حال عمومی آنان مساعد است.”

مرگ یک کارگر در رشت

به گزارش حکایت گیلان، کارگری که هفته گذشته در شهرک صنعتی سپیدرود رشت طی حادثه ای مصدوم شده بود، بعد از یک هفته بستری، شب گذشته جان خود را از دست داد.

این کارگر حدودا سی و سه ساله، پیشتر طی حادثه ای، پای راست و قسمتی از بدنش در دستگاه مارپیچ یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی سپیدرود رشت گیر کرد و به بیمارستان منتقل شد.