مرگ و مصدومیت چهار کارگر از جمله یک کودک-کار در سایه فقدان ایمنی کار

روز سه شنبه ۲۶ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، چهار کارگر در شهرهای کرج، رشت و خرم آباد به صورت جداگانه در حین کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث دو کارگر مصدوم و دو کارگر از جمله یک کودک کار جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از خبرگزاری مهر، روز سه شنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۰، یک کارگر و یک کودک کار در خرم‌آباد در حین کار دچار حادثه شدند.

معاون سازمان آتش نشانی خرم‌آباد گفت: مقارن ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه امروز و با دریافت خبر ریزش دیوار قدیمی در روستای «پاپی خالدار» بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های شماره ۲ و ۴ سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

فریدون رادمرد افزود: متأسفانه دو نفر کارگر که در حال تخریب دیوار قدیمی (بلوک سیمانی) بودند در حین کار دچار ریزش دیوار شده و متأسفانه یک نفر از آنها که نوجوانی حدوداً ۱۵ ساله بود جان خود را از دست داده بود.

معاون سازمان آتش نشانی خرم‌آباد بیان داشت: امدادگران پس از حضور در محل حادثه اقدام به آوار برداری و رها سازی شخص مصدوم و همچنین فوتی حادثه کردند، فرد مصدوم که از ناحیه دست و پا دچار آسیب شده بود پس از رها سازی به عوامل اورژانس ۱۱۵ برای انتقال به مراکز درمانی تحویل داده شد.

مرگ یک کارگر پاکبان در کرج

به گزارش ایسنا، بامداد امروز سه شنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۰، یک پاکبان در کرج بر اثر تصادف در حین کار جان خود را از دست داد.

سرپرست شهرداری کرج با اعلام خبر مرگ این پاکبان گفت: شنیدن خبر درگذشت «اکبر شاه‌مرادی» از همکاران پر تلاش منطقه دو شهرداری کرج که بامداد امروز به دلیل قصور خودرو عبوری جانش را از دست داد، دردناک بود.

مصطفی سعیدی افزود: ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم شاه مرادی، در پایان اعتقاد دارم خانواده پاکبانان شریف ترین، صبورترین، پرکارترین و البته مظلوم ترین نیروهای شهرداری کرج به شمار می‌روند.

مصدومیت یک کارگر در رشت

به گزارش رکنا، رییس سازمان آتش‌نشانی رشت از مصدومیت یک کارگر در حین برداشت برنج خبر داد.

شهرام مومنی با بیان اینکه در پی گیر کردن دست راست کارگر جوان در کمباین برداشت برنج موجبات آسیب دیدگی شدید فراهم شد، ادامه داد: سریعا عملیات نجات و خارج کردن قطعه فلزی با توجه به شرایط مصدوم که در بخش ICU بیمارستان پورسینای رشت حضور داشت انجام گرفت.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه کارگر ۲۹ ساله از ناحیه انگشتان دست راست دچار نقص عضو شد.


Share: