مرگ و مصدومیت یک کارگر و دو محیط بان در سایه فقدان ایمنی کار

روز جمعه ۹ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، طی حوادثی یک کارگر در کرج جان خود را از دست داده و دو محیط بان در کرمان دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹، یک کارگر در کرج طی حادثه ای جان خود را از دست داد.

سرهنگ محمد معظمی گودرزی، فرمانده انتظامی شهرستان کرج در این خصوص گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط یک کارگر ساختمانی از ساختمانی نیمه کاره در منطقه کیانمهر کرج، بلافاصله ماموران کلانتری ۴۳ کیانمهر برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “ماموران با بررسی محل حادثه و انجام تحقیقات پلیسی متوجه شدند که یک کارگر ساختمانی در حال انتقال یک شمشه آهنی ازطبقه دوم ساختمان به پایین بوده که مقداری از این شمشه با کابل فشار قوی برخورد کرده و به دلیل این که نامبرده فاقد دستکش و لوازم ایمنی بوده دچار برق گرفتگی شده و جان باخته است”.

محمد معظمی گودرزی ادامه داد: “در این زمینه پرونده تشکیل و به مراجع قضائی ارسال شد”.

مصدومیت دو محیط بان در کرمان

به گزارش صداوسیما، رئیس حفاظت محیط زیست کهنوج و معاون حفاظت محیط زیست راور از مصدومیت دو محیط بان بر اثر سقوط از کوه خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک محیط بان به نام “محسن شمس الدینی” حین ماموریت در منطقه رشقاوند کرمان، بر اثر سقوط از کوه از ناحیه پا دچار مصدومیت شد.

وی به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده و پزشک معالج حال عمومی وی را خوب اعلام کرده است.

همچنین محیط بان دیگری به نام “حسین عبدالله زاده” هنگام تعقیب متخلفان از کوه در منطقه بندکوه کهنوج سقوط کرد و از ناحیه سر و پا دچار شکستگی شد.

پزشک معالج او حال عمومی وی را مساعد اعلام کرد.

Share: