مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز گذشته و روز چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۰ کارگر در کاشان، زاهدان و اصفهان دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۸ کارگر دچار مصدومیت شده و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از ایسنا، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: “آتش سوزی شرکت لنت ساعت ۱۵ امروز به سامانه ۱۲۵ این سازمان گزارش شد که با توجه به حجم حادثه، آتش نشانان از چهار ایستگاه شماره ۱,۲,۳ و ۴ آتش نشانی به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “در این عملیات ۲۷ مامور آتش نشان همراه با شش دستگاه خودروی سنگین عملیاتی آتش نشانی و دو خودروی تانکر آبرسان و پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند و ماموران آتش نشانی شهرک صنعتی راوند نیز فراخوانده شدند”.

رئیس سازمان آتش نشانی کاشان تصریح کرد: “آتش سوزی از دو سوله مسقف شرکت که محل انبار مواد اولیه شرکت بود آغاز شد که آتش نشانان با حضور در محل حادثه همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی محل، آتش را خاموش کرده و قبل از گسترش و بروز خسارت بیشتر یا سرایت به سوله ها و شرکت های مجاور آن را مهار و خاموش کردند”.

پیراسته گفت: “این حادثه هفت مصدوم داشت که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل و یا در محل سرپایی درمان شدند”.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش مهر، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان از مصدومیت یک کارگر در این شهر خبر داد.

وی افزود: “این حادثه ساعت ۹ و ۳۱ دقیقه به ستاد فرماندهی آتش نشانی اصفهان گزارش شده است که در این حادثه کارگر ۲۵ ساله در خیابان جی به میزان هفت متر در گودبرداری ساختمان سقوط کرده است”.

کاوه آهنگران ادامه داد: “مصدوم این حادثه با نظارت نیروی انتظامی به مأموران اورژانس تحویل شد”.

مرگ ۲ کارگر در زاهدان

به گزارش ایرنا، رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان از مرگ ۲ کارگر در اثر ریزش چاه خبر داد.

فریبرز راشدی اظهار داشت: “ساعت ۱۴:۵۹ روز سه شنبه زنگ مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ زاهدان با اعلام خبر ریزش چاه در خیابان مولوی زاهدان به صدا درآمد”.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از دریافت این خبر کارکنان اورژانس با ۲ دستگاه آمبولانس به سمت محل سانحه حرکت کردند گفت: “با وجود حضور کارکنان اورژانس در محل حادثه، متاسفانه ۲ کارگر حادثه دیده که بین ۳۵ تا ۴۰ سال سن داشتند فوت کرده و پیکر هر ۲ نفر تحویل عوامل انتظامی شد”.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *