مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۰ کارگر در شهرهای اصفهان، تبریز و اشتهارد دچار حادثه شدند. در این حوادث ۹ کارگر مصدوم و ۱ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از ایرنا، امروز دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، دو  کارگر در اصفهان طی حادثه ای در چاهک آسانسور سقوط کرده و دچار مصدومیت شدند.

بر اساس این گزارش، ساعت هفت و ۲۱ دقیقه صبح امروز، دو کارگر در حین کار در ارتفاع ساختمانی در حال ساخت در خیابان آپادانا اول اصفهان به داخل چاهک آسانسور در طبقه منفی سقوط کردند و از ناحیه پا و کمر به شدت زخمی شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر اصفهان گزارش داد، ماموران با استفاده از تجهیزات ویژه نجات از داخل چاهک آسانسور این دو کارگر را که از ارتفاع ۴.۵ متری سقوط کرده بودند، خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند.

مصدومیت ۲ کارگر در مترو تبریز

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، ۲ کارگر در ایستگاه متروی در حال ساخت در تبریز دچار مصدومیت شدند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور درباره جزییات این حادثه گفت: یک حادثه در ایستگاه متروی در حال ساخت تبریز اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه یک دستگاه آمبولانس اعزام شده، ادامه داد: تا این لحظه دو کارگر حدود ۳۰ ساله و ۴۰ ساله دچار مصدومیت شده‌اند.

مصدومیت ۲ کارگر در تبریز

به گزارش ایلنا، ظهر امروز در یک کانال گودبرداری شده تاسیسات گاز شهری در منطقه ایده لوی تبریز، دو کارگر دچار مصدومیت شدند.

فرزاد رحمانی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی تبریز با تایید این خبر در ارتباط با این حادثه گفت: این حادثه حوالی ظهر امروز روی داد. زمانی که دو کارگر ۳۰ و ۴۴ ساله در داخل کانال یاد شده مشغول کار بودند، که حین جابه جایی تاسیسات گاز شهری دچار حادثه کار شدند.

مرگ یک کارگر در اشتهارد

به گزارش رکنا، یک کارگر در کارگاهی در شهرک صنعتی اشتهارد، بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد برق گرفتگی در کارگاهی در شهرک صنعتی اشتهارد، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۱ مرکزی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

علی عزیزی افزود: ماموران با بررسی محل حادثه و انجام تحقیقات پلیسی متوجه شدند که مقداری آب در کف اتاق استراحت متوفی ریخته بود که اتصالی سیم برق با آب تماس داشته و نامبرده به محض گذاشتن پایش به زمین دچار برق گرفتگی شده و جان باخته است.

وی در خاتمه گفت: در این زمینه پرونده تشکیل و به مراجع قضائی ارسال شد.

مصدومیت سه کارگر در اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس، امروز دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، سه کارگر در یکی از کارخانه‌های تولید روغن در شهرک صنعتی رازی شهرضا در استان اصفهان، بر اثر پرتاب اسید دچار سوختگی شدند.

بر اساس این گزارش، مدیر شهرک‌ها و نواحی صنعتی منطقه جنوب استان اصفهان گفت: بعد از ظهر امروز بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی در یکی از کارخانه‌های تولید روغن در شهرک صنعتی رازی شهرضا ۳ نفر بر اثر پرتاب اسید دچار سوختگی شدند.

مرتضی شفیعی اظهار داشت: در این حادثه پرسنل این شرکت که در حال تست بودند، مواد ترکیبی را با سرعت زیاد داخل مخزن ریخته‌اند که همین عامل سبب پرتاب اسید شده است، این مواد باید با سرعت کم وارد مخزن می‌شده است.

وی با اشاره به حضور به موقع اورژانس و آتش‌نشانی شهرک رازی بر سر حادثه بیان کرد: در این حادثه ۳ کارگر دچار آسیب شدند که ۲ نفر از آنها به بیمارستان امیرالمؤمنین شهرضا و یک نفر که سوختگی بیشتری داشت به بیمارستان مبارکه، منتقل شدند.

Share: