مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر در شهرهای یزد، جهرم و شازند

مصدومیت ۸ کارگر در اثر ریزش سقف یک کارخانه در یزد

بنا به خبر منتشره، حوالی ساعت ۲۲:۲۲ شب جمعه ۱۶ خرداد ماه در یکی از حوادث کار ، ۸ کارگر در یزد در اثر ریزش سقف یک کارخانه قدیمی دچار مصدومیت شدند.

این کارگران در اثر ریزش سقف فضای خوابگاهی در کارخانه درخشان واقع در خیابان چمران شهر یزد در این حادثه مصدوم شدند.

رییس سازمان اورژانس یزد، عامل این حادثه را نشت آب از کولر قرار گرفته روی سقف این خوابگاه اعلام کرده است. وی گفته حال یکی از این مصدومین نسبت به سایرین وخیم‌تر است.

غرق شدن یک کارگر در استخر باغی در شهر جهرم

در گزارش دیگری از حوادث کار از سوی خبرگزاری ایلنا آمده است که مسئول روابط عمومی آتش‌نشانی جهرم از جان باختن یک کارگر به علت غرق شدن در حوضچه آب یک باغ در این شهر، خبر داد.

مطابق این خبر روز جمعه ۱۶ خردادماه، یک کارگر حین کار در باغ در داخل استخر باغی واقع در دشتک منصوری شهر جهرم سقوط می‌کند که منجر به غرق شدن و جان باختن او می‌شود.

مرگ و مصدومیت دو کارگر معدن در شهرستان شازند در حوادث کار

ایلنا در گزارش دیگری از مرگ یک کارگر ۳۲ ساله و نیز مصدوم شدن یک کارگر ۴۰ ساله بر اثر سقوط ناگهانی نوار نقاله دستگاه سنگ شکن هنگام کار بر روی آنان در معدنی در این شهرستان خبر داد.

این حادثه در ساعت ۱۱ و ۵۷ دقیقه روز شنبه ۱۷ خرداد، رخ داده است. در این حادثه نوار نقاله دستگاه سنگ شکن در یک معدن استخراج مواد اولیه سیلیس در روستای دولت آباد شهرستان شازند، بر روی کارگران سقوط می‌کند که منجر به مرگ یک کارگر و مصدوم شدن کارگر دوم می‌شود.

بررسی به عمل آمده نشان داده است که کارگری ۳۲ ساله در هنگام کار در این معدن، بر اثر سقوط ناگهانی نوار نقاله دستگاه سنگ شکن دردم فوت و دیگر کارگر ۴۰ ساله این معدن نیز به شدت مجروح و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شده است. جسد متوفی با تشکیل پرونده برای بررسی‌های لازم به پزشکی قانونی منتقل شده است.

Share: