مرگ و مصدومیت ۱۳ کارگر

جان‌باختن سه تن از کارکنان شرکت نفت و گاز اروندان، در سانحه تصادف

به گزارش جنوب فردا از حوادث کارگری ، در ساعت۶:۴۰ صبح امروز شنبه ۲۲ شهریورماه،  بر اثر برخورد تریلر و اتوبوس حامل کارکنان شرکت نفت و گاز اروندان در محور اهواز ـ آبادان (سویسه) ۱۶ نفر مصدوم و ۳ نفر از کارکنان جان خود را از دست دادند.

در این گزارش آمده است که ۹ نفر از مصدومان به بیمارستان گلستان و ۲ نفر به بیمارستان سینا انتقال یافتند. ۵ نفر نیز در محل درمان شدند.

مصدوم شدن ۶ نفر در حادثه آتش‌سوزی در تبریز

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه، ۶ نفر از جمله ۲ آتش‌نشان در آتش سوزی کشتارگاه مرغ در جاده آناخاتون (اسپیران) تبریز مصدوم شدند. مصدومان جهت مراقبت‌های درمانی به بیمارستان سینا انتقال یافتند.

حوادث کارگری – مرگ یک کارگر در بانه در اثر ریزش دیوراه کانال آب

به گزارش کولبر نیوز،‌ روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ۹۹، یک کارگر در شهر بانه به علت ریزش دیواره کانال آب زیر آوار ماند و جان خود را از دست داد.

در این گزارش از حوادث کارگری هویت این کارگر خالد شیخی، اهل سقز عنوان شده است. پیکر این کارگر به بیمارستان صلاح‌الدین بانه منتقل شده است.

حوادث کارگری – جان‌باختن یک کارگر در رشت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رکنا، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹، یک کارگر برق‌کار ۴۶ ساله در شهرستان رشت به دلیل برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

جان‌باختن یک کارگر در زابل

روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه، یک کارگر ۲۱ ساله در شهرستان زابل جان باخت. بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این کارگر در حال تخریب دیوار ساختمان بوده که دیوار بر روی وی تخریب شده است.

حادثه دلخراش برای کارگر اهوازی در ایلام که منجر به قطع دست وی شد

در روز سه‌شنبه 18 شهریور 99 طی یک حادثه ناگوار در دکل حفاری 56 فتح، تنگ بیجار منطقه مرزی میمک واقع در ایلام یک کارگر اهوازی بنام کریم سخیری از ناحیه دست و سر آسیب دید که مسئولین امر بدون اهمیت به جان کارگر وی را در بیمارستان رها کرده و هیچ گونه اقدامی برای اعزام و درمان به موقع آن نکردند تا خانواده وی از اهواز سر رسیدن و کارگر را برای درمان به تهران اعزام کردند.

پس از گذشت سه روز از بی توجهی مسئولین و پیمانکار دکل حفاری نسبت به اعزام و درمان به موقع کارگر، وی روز پنجشنبه 20 شهریور در بیمارستانی در تهران بستری شد و دست وی برای جلوگیری از عفونت قطع شد.

یکی از متخصصین پیوند اعضاء به خانواده این کارگر گفته است که اگر 2 یا 6 ساعت پس از بروز حادثه، او را به تهران یا استان‌های همجوار اعزام می‌کردند، پیوند دست انجام می‌شد و دست کارگر قطع نمی‌شد.

Share: