مرگ و مصدومیت ۱۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روز های گذشته و امروز شنبه ۱ خرداد ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۶ کارگر در شهرهای قزوین، مرودشت، بم، آبادان، نیشابور و منطقه کوشکک در آزادراه تهران-شمال دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۸ کارگر مصدوم و ۸ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از تسنیم، امروز شنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۰، ۵ کارگر در قزوین بر اثر سقوط در مخزن چسب سازی دچار حادثه شدند. طی این حادثه ۳ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند.

مدیر هدایت بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین از ایجاد یک حادثه در یکی از کارخانه‌های چسب سازی استان خبر داد و گفت: در این حادثه ۵ کارگر در دیگ چسب سقوط کردند که ۳ نفر مصدوم و ۲ نفر فوت کردند.

علی فخارسلیمانی اضافه کرد: این حادثه ساعت ۱۴ و ۴۲ دقیقه امروز در شهر الوند رخ داده و افراد مصدوم با مشکل تنفسی به بیمارستان رحیمیان الوند اعزام شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

وی ادامه داد: برای این حادثه ۲ آمبولانس به محل شرکت چسب سازی اعزام شد که این آمبولانس‌ها سطح حادثه E1 ارزیابی کردند.

مرگ یک پاکبان شهرداری مرودشت

به گزارش خبرگزاری رکنا، یک پاکبان شهرداری مرودشت بر اثر وقوع تصادف در حین کار، جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت در این خصوص گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف در کنار “بوستان ملت” شهرستان مرودشت، بلافاصله ماموران پلیس راهور به محل حادثه اعزام شدند.

فرشید زینلی افزود: ماموران پلیس در بررسی‌های اولیه مطلع شدند یک سواری پراید به رانندگی فردی ۳۲ ساله با یک پاکبان شهرداری که مشغول کار در کنار خیابان بوده برخورد کرده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه عابر ۴۰ ساله به دلیل شدت جراحات وارده در دم فوت کرده است، عنوان داشت: کارشناسان پلیس راهور علت این حادثه را بی‌احتیاطی و عدم توجه به جلو از سوی راننده اعلام کردند.

مرگ و مصدومیت دو کارگر مقنی در بم

به گزارش خبرگزاری رکنا، روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، ۲ کارگر مقنی در شهرستان بم بر اثر ریزش چاه جان باخته و مصدوم شدند.

 رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری بم در این خصوص گفت: ظهر سه‌شنبه بیست‌وهشتم اردیبهشت حدود ساعت ۱۲ طی تماسی با آتش‌نشانی بم مبنی بر ریزش چاه قنات حسینیه بم ماموران آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند‌.

مسلم فتحی ادامه داد: ماموران پس از رسیدن به محل حادثه، ۴ مقنی را در عمق ۸۰ متری این چاه یافتند که یکی از آنها مصدوم شده و دیگری جانش را از دست داده بود و دو نفر دیگر از این حادثه جان سالم به در برد.

گفتنی است طبق گفته اهالی علت این حادثه فوران ناگهانی آب در دیوارهای قنات بوده‌است. فوران آب در این قنات سی سال پیش نیز جان یک مقنی را گرفته است.

مرگ و مصدومیت سه کارگر در  شهرستانک جاده چالوس

به گزارش عصر ایران، امروز شنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۰، سه کارگر تونل در روستای شهرستانک جاده چالوس بر اثر ریزش آوار دچار حادثه شدند، طی این حادثه یک کارگر مصدوم و دو کارگر جان خود را از دست دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: بعد از ظهر امروز گزارش حادثه‌ای مبنی بر ریزش تونل جدید در شهرستانک به هلال احمر البرز اعلام شد که سریعا امدادگران به محل حادثه اعزام شدند.

محمد باقر خلفی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود بلافاصله سه تیم تیم امدادی، عملیاتی و آنست (سگ های زنده یاب ) به محل اعزام شدند.

وی افزود: در ابتدای جستجو یک مصدوم سریعا توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی اعزام شد و با توجه به ریزش آوار و عملیات آوار برداری، جسد یکی از کارگران کشف و با کمک سگ های زنده یاب توانستند جسد نفر دوم را نیز، کشف کنند.

خلفی افزود: در این عملیات علاوه بر هلال احمر نیروهای اورژانس و کلانتری نیز در محل حضور داشتند.

مصدومیت سه کارگر در پالایشگاه آبادان

به گزارش نفت آنلاین، امروز شنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۰، سه کارگر پالایشگاه آبادان، در جریان انفجار در واحد کت کراکر (FCCU) فاز سه پالایشگاه آبادان، بر اثر نشتی گاز، مصدوم شدند.

بر اساس این گزارش، نشتی دوم کت کراکر جدید که حدود ساعت ۱۱ شنبه ۱ خردادماه بروز کرد با سرعت عمل جمعی از کارکنان عملیاتی، آتش نشانی و تعمیراتی برطرف شد. این نشتی در پی گرفتگی یکی از مسیرهای کاتالیست کت کراکر جدید و برون ریز مقداری کاتالیست همراه با هوای داغ رخ داد.

حمیدرضا ترکی مدیر واحد ایمنی پالایشگاه نفت آبادان خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انفجار در پالایشگاه و زخمی شدن ۳ کارگر را رد کرد و مدعی شد: بخشی از واحد کت کراکر پالایشگاه دچار نشت کاتالیز شد که با تلاش کارشناسان مشکل برطرف و واحد مربوطه وارد مدار شد.

 مرگ دو کارگر معدن نمک آبقوی در نیشابور

به گزارش ایسنا،  امروز شنبه ۱ خردادماه ۱۴۰۰، دو کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع در معدن نمک روستای آبقوی از توابع شهرستان نیشابور دچار حادثه شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور در این خصوص گفت: در ساعت ۱۲ و ۲۸ دقیقه روز شنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۰، در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور مبنی بر سقوط دو کارگر ۴۸ و ۳۳ ساله از ارتفاع ۵ متری در معدن آبقوی این شهرستان، پایگاه‌های اورژانس شهری نه و شهر فیروزه به محل حادثه اعزام شدند.

مصطفی افشار نیک افزود: پس از رسیدن کارشناسان اورژانس بر بالین مصدومان و تحویل خودرو سواری در محدوده روستای باغشن گچ و انجام معاینات اولیه، مشخص شد که بیماران فاقد هوشیاری، تنفس و ضربان قلب هستند.

آقای افشار نیک بیان کرد: بلافاصله عملیات احیای قلبی ریوی آغاز شد و با انجام احیای قلبی ریوی و برقراری راه هوایی پیشرفته مصدومین به مرکز آموزشی پژوهشی درمانی حکیم انتقال داده شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور تصریح کرد: علی رغم تلاش کارشناسان اورژانس ۱۱۵ دو کارگر مذکور بر اثر شدت جراحات وارده فوت کردند.

مرگ و مصدومیت سه کارگر دز آزادراه تهران-شمال

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز شنبه ۱ خردادماه ۱۴۰۰، سه کارگر بر اثر سقوط یک قطعه سنگ بزرگ، دچار حادثه شدند، طی این حادثه یک کارگر مصدوم و دو کارگر جان خود را از دست دادند.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران شمال گفت: به دنبال سقوط یک قطعه سنگ بزرگ از بالا دست کوه در منطقه کوشکک واقع در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، راننده بیل مکانیکی و یکی از کارگران حاضر در محل دچار سانحه شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: در این حادثه دو نفر جان خود را از دست داده که تاکنون پیکر یک نفر پیدا شده و امدادگران در تلاش برای یافتن نفر دوم هستند، تنها مصدوم این حادثه هم برای ادامه مراحل درمان به بیمارستان منتقل شده است.

لازم به ذکر است، امدادرسانی آغاز شده و با حضور اورژانس هوایی و هلال احمر در محل، عملیات آواربرداری و نجات در حال انجام است.

Share: