مرگ و مصدومیت ۱۷ کارگر

طی روزهای گذشته بر اثر حوادث کار در شهرهای  منجر به جان‌باختن ۴ کارگر و مصدومیت ۱۳ تن دیگر گردید.

۵ مصدوم در انفجار گاز در کارگاه خیاطی در اهواز

به گزارش ایسنا، ظهر روز سه شنبه ۱۷ تیرماه انفجار گاز شهری در یک کارگاه تولیدی خیاطی در اهواز، منجر به مصدوم شدن پنج زن شد که برای درمان به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی منتقل شدند. دو نفر از آن‌ها، مصدومیت شدیدتری داشتند.

آتش سوزی در کارخانه تولید گاز اکسیژن در حوادث کار باقرشهر شهر ری با ۵ کشته و مصدوم

به گزارش خبرگزاری ایلنا، در اولین ساعات بامداد روز سه‌شنبه ۱۷ تیر ۹۹، در پی آتش سوزی در کارخانه تولید گاز اکسیژن در خیابان توریست، کوچه منصوری باقر شهر از توابع شهرری ۲ کارگر ۳۲ و ۴۰ ساله جان خود را از دست دادند.

در این حادثه سه کارگر ۴۵، ۴۴ و ۴۹ ساله نیز دچار مصدومیت شدند که دو نفر به مرکز درمانی منتقل و یک نفر نیز در محل درمان شده است.

مصدومیت ۲ کارگر در اثر انفجار مخزن گازوئیل در تبریز

همچنین ایلنا در خبر دیگر از حوادث کار از مصدومیت دو نفر به دلیل آتش‌سوزی و انفجار مخزن گازوییل در یک کارگاه تولید نخ در آناخاتون از توابع تبریز در استان آذربایجان شرقی خبر داد. بر اثر این حادثه ۲ نفر مصدوم شده‌اند.

گرفتار آمدن یک کارگر جوان خدماتی روی نمای ساختمان پنج‌طبقه در تهران

عصر روز سه‌شنبه، ۱۷ تیر سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از وقوع حادثه گرفتار شدن یک فرد بر روی نمای یک ساختمان پنج طبقه اداری در محدوده خیابان پیروزی نبش کوچه حافظ تهران خبر داد.

ملکی با اشاره به این‌که معمولا برای تمیز کردن شیشه‌های ثابت ساختمان‌ها از طریق نصب کارگاه راپل با طناب‌های مخصوص اقدام می‌شود و افراد خود را در ارتفاع معلق می‌کنند، گفت: «این اقدامی چالش برانگیز است. در این حادثه نیز فردی در طبقه چهارم به دلیل به وجود آمدن مشکلاتی برای تجهیزاتش گرفتار شده بود. به گفته خود این کارگر جوان، او حدود نیم ساعت در قسمت بیرونی ساختمان در طبقه چهارم به صورت معلق گرفتار بوده است.»

مصدومیت یک کارگر در حوادث کار سنندج

به گزارش یک رسانه‌محلی، روز دوشنبه ۱۶ تیر، یک کارگر آرماتوربند با نام سیوان احمدی در سنندج به علت سقوط از طبقه دوم ساختمان نیمه‌کاره دچار مصدومیت شد.

مصدومیت یک آتش نشان در اهواز

به گزارش خبرگزاری ایلنا، بعدازظهر روز شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹، حریق ترانسفورماتور برق در نیروگاه مدحج زرگان در اهواز موجب مصدومیت یک آتش نشان شد.

در این حادثه مخزن روغن ترانسفورماتور مذکور، منفجر گردیده و روغن آن تا شعاع تقریباً یک کیلومتری پخش و باعث آتش‌سوزی در اطراف حادثه شد.

سقوط یک کارگر ساختمانی در مریوان و مصدومیت وی

بر اساس خبرگزاری ایلنا، یک کارگر ساختمانی به نام شیرکو سعدی در شهرستان مریوان در حین جوشکاری از ارتفاع ۹ متری سقوط کرد و دچار مصدومیت شد. این کارگر که متاهل و دارای یک فرزند است، در بیمارستان سنندج بستری شد.

مرگ یک کارگر در پی سقوط از ارتفاع در تهران

به گزارش رکنا، حوالی ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۱۶ تیر ماه ۱۳۹۹، یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع در خیابان گیشا خیابان ۳۴ در تهران جان باخت.

این کارگر که یک مرد ۳۰ ساله تبعه افغانستان بود از ارتفاع حدوداً ۱۰ متری (طبقه دوم) در چاله آسانسور سقوط و به علت شدت جراحت وارده جان خود را از دست داد.

مرگ یک کارگر در اثر سقوط از محفظه آسانسور در همدان

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹، یک کارگر ۶۱ ساله که در محله بنی هاشم همدان در ساختمان نیمه کاره‌ای مشغول کار بنایی بود از طبقه سوم و از محفظه آسانسور به پایین سقوط کرده و دچار ضربه مغزی می‌شود و در دم جان خود را از دست داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به اینکه مصدومان ناشی از حوادث کار در سه ماه نخست سال ۹۸ شامل ۳ زن و ۸۶ مرد بوده است، اعلام کرد: «در مدت مشابه امسال، در حوادث ناشی از کار ۹۴ مرد مصدوم شدند که افزایش ۵.۶ درصدی مصدومان را نشان می دهد.»

Share: