مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز دوشنبه ۲۶ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای ساری، مرودشت و تهران دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر مصدوم شده و یک کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

یک کارگر در شهرستان ساری در پی سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شد.

سرپرست ایستگاه یک آتش نشانی ساری گفت: “این اتفاق در خیابان رودکی روبروی پارک کوشا سنگ رخ داد و کارگر جوان در حین کار کردن در یک ساختمان در حال ساخت از طبقه همکف به طبقه زیر زمین سقوط کرده و آسیب دیده بود”.

شعبان نژاد افزود: “گروه نجات ایستگاه یک آتش‌نشانی بی‌درنگ به محل اعزام شده و با تجهیزات نجات نسبت به انتقال این کارگر به طبقه همکف و تحویل وی به عوامل اورژانس اقدام کردند”.

مرگ یک کارگر در مرودشت

یک کارگر جوان هنگام کار با دستگاه خرمن‌کوب در مرودشت جان خود را از دست داد.

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت فردی حین کار با دستگاه خرمن‌کوب در یکی از روستاهای شهرستان مرودشت، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه دیگر نیروهای امدادی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند”.

امین شعبان نژاد افزود: “ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که مردی ۲۵ ساله حین کار با دستگاه خرمن‌کوب دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است”.

مصدومیت یک کارگر در تهران

حادثه آتش سوزی در یک پمپ بنزین در خیابان پیروزی تهران موجب مصدومیت یک کارگر شد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان این خبر گفت: “ساعت ۱۷ و ۳۷ دقیقه عصر امروز یک مورد آتش سوزی در یک مخزن پمپ بنزین در بالای میدان شهید کلاهدوز بزرگراه شهید دوران که بخشی از محوطه آزاد میدان تره بار این منطقه را درگیر کرده بود، اعلام شد و چهار ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند”.

او افزود: “در این حادثه یک پمپ بنزین سیار در زمین فیکس شده بود ولی مخزن روی زمین داشت که وقتی می‌خواستند با تانکر، بنزین به آن تزریق کنند، دچار آتش سوزی شد”.

ملکی تصریح کرد: “در این حادثه یک نفر از پرسنل دچار مصدومیت شد”.

Share: