مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در سه حادثه جداگانه در شهرهای کاشمر و کرمان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر جان خود را از دست داد و ۲ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، بخشدار کوهسرخ از توابع شهرستان کاشمر گفت: “یکی از کارگران سنگ معدن روستای سنجدک جان خود را بر اثر سقوط از ارتفاع از دست داد”.

مجید کاریزنویی، افزود: “بر اساس گزارش‌های اعلام شده این راننده وانت در حال حمل دستگاه برش به قله کوه بود که به دلیل نامشخصی کنترل خودرو از دست وی خارج شد و از ارتفاع ۲۰۰ متری سقوط کرد”.

وی ادامه داد: “این فرد ۲۴ سال سن داشته و علت خارج شدن کنترل خودرو از دست وی توسط مراجع ذیصلاح در دست بررسی است”.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

مصدومیت ۲ کارگر در کرمان

به گزارش ایسنا، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از دو حادثه به علت عدم رعایت نکات ایمنی قبل از ظهر امروز در شهر کرمان خبر داد.

“علی عسکری” در تشریح جزییات این خبر گفت: “در  ساعت ۸ صبح امروز  ۶ مهرماه ستاد مرکز فرماندهی عملیات (۱۲۵) این سازمان از یک مورد آتش سوزی سقوط آگاه شد”.

وی محل این  حادثه  را ابتدای بلوار فردوسی اعلام کرد و افزود: “بلافاصله دو تیم امداد و نجات این سازمان از نزدیکترین ایستگاه‌ها به محل حادثه اعزام شدند که در این سانحه کارگر مشغول در پروژه فاضلاب که به علت عدم رعایت نکات ایمنی دچار حادثه شده بود با تلاش آتش نشانان از کانالی به عمق ۱۰ متر خارج و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد”.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از یک عملیات امداد و نجات دیگر سخن گفت و بیان کرد: “در ساعت ۹ و ۳۵ دقیقه مرکز فرماندهی عملیات از گیر کردن دست فردی در دستگاه صنعتی مطلع شد.

عسکری محل حادثه را شهرک صنعتی شماره ۲ واقع در ابتدای جاده جوپار اعلام کرد و افزود: “یک تیم تخصصی امداد و نجات  سریعا در محل حضور یافته و عملیات خارج کردن دست فرد دچار حادثه شده را که دچار مصدومیت شدید شده بود، آغاز کردند که پس از انجام عملیات فرد مصدوم به بیمارستان منتقل شد”.

وی در پایان از شهروندان درخواست کرد: “نکات ایمنی و احتیاطی را رعایت کنند و به صاحبان و صنایع نیز ضمن این که افراد شاغل آموزش‌های ایمنی فرا گرفته نکات ایمنی و احتیاطی در محیط کارگاه‌های صنعتی و تولیدی را رعایت کنند”.
خبرگزاری هرانا

Share: