مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز سه شنبه و چهارشنبه ۸ و ۹ بهمن ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در ۲ حادثه جداگانه در شهرهای محمودآباد و همدان دچار حادثه شدند. طی این حوادث، ۲ کارگر مصدوم شده و یک کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر آرماتوربند از طبقه یازدهم ساختمان نیمه‌کاره در ابتدای کمربندی شرقی محمودآباد در استان مازندران سقوط کرد و جان باخت.

در این گزارش، هویت این کارگر “سینا” حدودا ۲٠ ساله عنوان شده است.

مصدومیت ۲ کارگر در همدان

به گزارش ایرنا، روز سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸، انفجار انفجار کپسول‌گاز در کانکس واقع در ابتدای خیابان شهدای شهر همدان موجب مصدومیت ۲ کارگر و ۱۱ تن از شهروندان شد.

حبیب الله معصومی، مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: “عصر روز سه شنبه خبر یک مورد انفجار در حوالی میدان اصلی شهر همدان به مرکز فوریت های پزشکی منعکس شد”.

معصومی ادامه داد: “تنها ۲ تن از حادثه دیدگان از کارگران داخل کانکس بوده و مابقی رهگذر بودند، همچنین این ۲ کارگر به علت حضور در داخل کانکس به شدت دچار سوختگی شدند و وضعیت جسمی آنها وخیم گزارش شده است”.

Share: