مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز گذشته و امروز دوشنبه ۶ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرستان های نیشابور، جغتای و سمنان دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر دچار مصدومیت شده و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از ایلنا، فرمانده انتظامی نیشابور از مرگ کشاورز ۶٠ ساله حین آبیاری زمین با تانکر آب در این شهرستان خبر داد.

حسین دهقان‌پور در تشریح این خبر گفت: “در پی اعلام یک فقره فوتی داخل باغی در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیشابور بلافاصله مأموران کلانتری ١٢ جمهوری به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور ماموران در محل و در بررسی های اولیه مشخص شد، مردی ۶٠ ساله در حالی که لوله تانکر آب را برای آبیاری زمین در دست داشته است به علت دنده عقب آمدن تانکر به طرز دلخراشی فوت می کند”.

وی اظهار داشت: “جسد به سردخانه منتقل و با دستور مقام قضایی تحقیقات در این باره ادامه دارد”.

مرگ یک کارگر در جغتای

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روز یکشنبه ۵ مرداد، یک کارگر مقنی بر اثر سقوط در چاه قناتی در روستای شهرستان جغتای پس از آسیب شدید جان باخت.

فرمانده انتظامی شهرستان جغتای گفت: “یک نفر از ۳ مقنی که مشغول لای روبی قنات روستای الله آباد بود بر اثر پاره شدن سیم بکسل به داخل چاه سقوط کرد”.

علی مرادی علی آباد افزود: “با توجه به ارتفاع بیش از ۱۵ متری این چاه این کارگر بر اثر شدت صدمات وارده در دم جان سپرد”.

وی گفت: “جسد متوفی به پزشکی قانونی منتقل و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قضایی تحویل مراجع قضایی شد”.

شهرستان “جغتای” در غرب استان خراسان رضوی و در فاصله ۳۱۰ کیلومتری از مشهد قرار دارد.

مصدومیت یک کارگر در سمنان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹،‌ با تلاش ماموران آتش نشان کارگر سمنانی در حادثه سقوط در چاه نجات یافت.

سعید اسماعیل پور رئیس سازمان آتش نشانی سمنان گفت: “عصر امروز بعد از اعلام ستاد فرماندهی مبنی بر سقوط یک فرد داخل چاه، نیرو‌های آتش نشانی بلافاصله با دو دستگاه خودرو به محل اعزام شدند”.

وی با اشاره به اعزام دو دستگاه خودرو و ۷ نفر از آتش نشانان به محل حادثه افزود: “با تلاش نیرو‌های امداد و نجات آتش نشانی با رعایت نکات ایمنی و به وسیله سه پایه چاه عملیات نجات آغاز و فرد مصدوم امدادرسانی شد”.

Share: