مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی امروز و روز گذشته ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای رشت، میبد و فردیس دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۳ کارگر جان خود را از دست دادند و ۱ کارگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

تابناک، امروز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، شهرام مومنی، سرپرست سازمان آتش نشانی رشت اعلام کرد: “کارگر جوانی که سوار بر بالابر بود، ابتدا از طبقه سوم آپارتمان در حال احداث به پشت بام ساختمان مسکونی همجوار سقوط کرد و نهایتا بر زمین پرتاب شد”.

سرپرست سازمان آتش نشانی رشت به شدت جراحات وارده اشاره کرد و گفت: “با توجه به هوشیاری مصدوم، سریعا آتش نشانان نسبت به انتقال وی به مکان امن اقدام کردند تا مراحل اعزام توسط عوامل اورژانس امکان پذیر شود”.

مرگ یک کارگر در شهرستان میبد

به گزارش ایلنا، کارگر شاغل در کارخانه کاشی میبد به دلیل سقوط از ارتفاع ۲۰ متری جان خود را از دست داد.

باتوجه به وخامت حال بیمار، بلافاصله اقدامات پایه‌ حفظ حیات برای مصدوم آغاز و کارگر جوان به بیمارستانی در میبد منتقل شد اما متاسفانه به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

بر اساس این گزارش، حادثه ساعت ۲۰:۱۸ شب گذشته (۱۷ اردبیهشت ماه) و در محل شهرک صنعتی جهان آباد میبد رخ داده است.

مرگ دو کارگر در شهرستان فردیس

به گزارش ایلنا، مجید فیض جعفری، معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان البرز از مرگ دو کارگر حفاری خبر داد.

مجید فیض جعفری با اعلام این خبر افزود: “در پی تماس شهروندان، با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر گازگرفتگی و مرگ ۲ کارگر حفاری در منطقه “مشکین دشت” شهرستان “فردیس”، بلافاصله مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند”.

این مقام انتظامی افزود: “پس از حضور ماموران با تحقیقات به عمل آمده مشخص شد ۲ کارگر حفاری در حال حفر چاه بودند که برق دستگاه تهویه هوا قطع شده و آن ها به دلیل استنشاق گازهای خطرناک دچار گازگرفتگی شده و جان خود را از دست داده‌اند”.

Share: