مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روز گذشته و امروز، ۱ کشاورز در شهرستان دیواندره در پی واژگونی تراکتور جان خود را از دست داد و ۳ کارگر طی دو حادثه در شهرهای تهران و تبریز در اثر ریزش آوار دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، یک کشاورز در شهرستان دیواندره در استان کردستان بر اثر واژگونی یک دستگاه تراکتور جان خود را از دست داد.

رییس پلیس راه دیواندره گفت: “در این حادثه یک مرد ۵۰ ساله هنگام شخم زدن زمین در روستای قرچی قران از توابع بخش مرکزی شهرستان دیواندره در دم جان باخت”.

وی تصریح کرد: “عدم رعایت جوانب ایمنی، ناتوانی و عدم توجه به جلو در کنترل وسیله نقلیه باعث بروز این حادثه شد”.

مصدومیت ۲ کارگر در تهران

رییس مرکز اورژانس تهران از مصدومیت دو کارگر در اثر ریزش آوار در ساختمان در حال تخریب در خیابان جمهوری خبر داد.

پیمان صابریان در این باره گفت: “طی روز جاری یک مورد حادثه ریزش آوار در ساختمان در حال تخریب به مرکز اورژانس تهران اعلام شد که بلافاصله دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه موتورلانس به محل حادثه واقع در خیابان جمهوری- باستان شمالی- نبش کوچه فردوسی اعزام شدند”.

وی با بیان اینکه تکنسین‌ها پس از حضور در محل بلافاصله روند امدادرسانی را آغاز کردند گفت: “این حادثه دو مصدوم بر جای گذاشته بود که برای تکمیل روند درمان به بیمارستان منتقل شدند”.

مصدومیت یک کارگر در تبریز

سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از مصدومیت یک کارگر در تبریز خبر داد.

وحید شادی‌نیا در تشریح این خبر اظهار کرد: “ریزش آوار حین گودبرداری در خیابان عباسی تبریز اورژانس را به محل حادثه کشاند”.

وی از مصدوم شدن یک نفر در این حادثه خبر داد و گفت: “مصدوم این حادثه با حضور به موقع اورژانس به بیمارستان شهدای تبریز انتقال یافت”.

Share: