مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روزهای گذشته و امروز سه شنبه ۷ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر از جمله ۴ آتش نشان طی دو حادثه جداگانه در شهرهای کرمانشاه و سراوان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر دچار مصدومیت شده و ۱ کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به نقل از ایلنا، در عملیات اطفای حریق در پارکینگ اعتماد که مکان پارک خودروهای سنگین در شهرک دولت‌آباد کرمانشاه است، ۴ نیروی آتش‌نشانی مصدوم شدند.

در این گزارش آمده است، آتش‌نشانان مصدوم، با ۲ دستگاه آمبولانس به مرکز درمانی اعزام شدند.

به گزارش برنا، کارگر جوانی که در قسمت بار یک دستگاه کامیون کمپرسی نشسته بود، به علت برخورد با یک پل هوایی عابر پیاده در شهرستان “سراوان” جان باخت.

داریوش سرگلزایی فرمانده انتظامی شهرستان سراوان در این خصوص گفت: “ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه روز شنبه ۴ مرداد، مرگ یک کارگر در شهر “آسپیچ” به مرکز ۱۱۰ اعلام و بلافاصله تیمی از ماموران کلانتری ۱۴ برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند”.

او افزود: “در بررسی های عوامل انتظامی مشخص شد، کارگر جوانی که بر روی بلوکه‌های سیمانی قسمت بار یک دستگاه کامیون کمپرسی نشسته بود، به پایین سقوط کرد و در دم جان باخت”.

سرگلزایی ادامه داد: “با هماهنگی مقام قضائی، جسد متوفی توسط نیروهای امدادی به سردخانه شهرستان “سراوان” منتقل شد”.

Share: