مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز گذشته و امروز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای تبریز، رشت، بانه و زابل دچار حادثه شدند. در این حوادث ٢ آتش نشان مصدوم شده و ۳ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا، به نقل از رکنا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از مصدوم شدن دو آتش‌نشان در آتش سوزی کشتارگاه مرغ در تبریز خبر داد.

وحید شادی‌نیا در تشریح این خبر اظهار کرد: “در حال حاضر دو کد اورژانس مستقر در محل برای امدادرسانی به دو مصدوم حادثه‌ی آتش سوزی در جاده آناخاتون (اسپیران) حضور دارند”

در خبری دیگر به نقل از ایسنا، به گفته شادی‌نیا این حادثه در مجموع ۶ مصدوم داشته که جهت مراقبت‌های درمانی به بیمارستان سینا انتقال یافتند.

مرگ یک کارگر در رشت

به گزارش رکنا، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹، یک کارگر برق کار در شهرستان رشت به دلیل برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

علیزاده سرپرست معاون عملیات سازمان آتش نشانی گفت: “پس از حضور تیم های امدادی در محل حادثه، تیم آتش نشانان سریعا فرد مصدوم را از پشت بام به مکان امن و نهایتا به عوامل اورژانس سپردند”.

وی با بیان اینکه تلاش ها برای احیای فرد مصدوم نتیجه نداد، افزود: “متاسفانه لحظاتی پیش مطلع شدیم که مصدوم ۴۶ ساله بعلت برق گرفتگی درگذشت”.

مرگ یک کارگر در بانه

به گزارش کولبر نیوز،‌ امروز پنجشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، یک کارگر در شهر بانه به علت ریزش دیواره کانال آب زیر آوار ماند و جان خود را از دست داد.

در این گزارش هویت این کارگر «خالد شیخی» اهل سقز عنوان شده است.

پیکر وی به بیمارستان صلاح الدین بانه منتقل شده است.

مرگ یک کارگر در زابل

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، یک کارگر ۲۱ ساله در شهرستان زابل به دلیل فقدان ایمنی کار جان باخت.

بر اساس این گزارش، این کارگر در حال تخریب دیوار ساختمان بوده که دیوار بر روی وی تخریب شده است.

Share: