مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

وز گذشته و امروز پنجشنبه ۲۰ خرداد، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر از جمله چهار آتش نشان در شهر های قم، اردبیل و مریوان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۵ کارگر مصدوم شدند و یک کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از  صدا و سیما، روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰، چهار آتش نشان در حین عملیات اطفای حریق در شهرستان قم، دچار مصدومیت شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم در این خصوص اظهار کرد: چهار نفر از نیرو‌های آتش‌نشان در حادثه آتش سوزی شب گذشته انبار گاز مایع در بلوار خلیج فارس دچار مصدومیت شدند.

حمید کریمی ضمن بیان اینکه ۷ نفر از افرادی که احتمالا برای سوختگیری خودرو به این محل مراجعه کرده یا در نزدیکی این مکان بودند نیز مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند، ادامه داد: ۶۰ نفر از نیرو‌های آتش‌نشان با ۱۰ خودروی سنگین آتش‌نشانی و پنج تانکر آب پس از حدود سه ساعت موفق به اطفای حریق شدند.

مصدومیت یک کارگر در اردبیل

به گزارش فارس، امروز پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰، مسئول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی استان اردبیل، از مصدومیت یک کارگر در شهرستان اردبیل خبر داد.

محسن تلطفی در خصوص جزئیات این حادثه گفت: بدنبال گزارش یک فقره آتش‌سوزی در یک کارگاه خیاطی واقع در اردبیل، تیم اطفای حریق ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی اردبیل به محل حادثه اعزام شد.

تلطفی تصریح کرد: بنا به گفته حاضرین صحنه، آتش‌سوزی کارگاه با یک انفجار کوچک نیز همراه بوده است.

وی با بیان اینکه در محل حادثه یک کارگر در کارگاه حضور داشته است، ادامه داد: با توجه به شدت و غلظت دود، مدت نسبتا زیادی طول کشید تا این کارگر را نجات دهیم.

مرگ یک کارگر ساختمانی در مریوان

به گزارش کردپا، امروز پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰، یک کارگر در محله میدان مریوان، بر اثر حادثه ای در حین کار جان خود را از دست داد.

در این گزارش هویت این کارگر ساختمانی یحیی محمدی خانقا اهل روستای “دانیکش” از توابع مریوان عنوان شده است.

بنابر این گزارش، کارگر مذکور بر اثر سقوط از داربست در محل کار خود واقع در محله میدان این شهرستان جان خود را از دست داده است.

Share: