مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

طی روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر طی سه حادثه جداگانه در شهرهای شبستر، تهران و بجنورد دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر جان خود را از دست دادند و ۲ کارگر دیگر تا لحظه تنظیم این گزارش مفقود شده اند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

طی روز جاری ۴ کارگر بر اثر ریزش آوار حین عملیات خاکبرداری در شهرستان شبستر مدفون شدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال تماس با سامانه اورژانس ۱۱۵ و گزارش حادثه اورژانس و تیمهای امداد و نجات و آتش نشانی سریع عازم محل شدند.

تا لحظه تنظیم این گزارش جسد دو جوان حدود ۳۰ ساله از زیر خاک بیرون کشیده شده و عملیات برای یافتن دو فرد دیگر ادامه دارد.

شهرستان شبستر در ۶۰ کیلومتری شمال غرب شهر تبریز قرار دارد.

مرگ یک کارگر در تهران

یک کارگر جوان به علت سقوط بالابر به چاهک آسانسور جان خود را از دست داد.

حمیدرضا سمیعی، رئیس ایستگاه ۷۳ آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “یک کارگری ۲۰ ساله در پروژه ساختمانی مشغول جابه‌جا کردن بار مصالح ساختمانی بود که ناگهان بالابر از طبقه دوم به طبقه منفی یک سقوط کرده و موجب آسیب‌دیدگی شدید این کارگر شده بود”.

وی افزود: “آتش‌نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل، ایمن‌سازی‌های اولیه را انجام دادند، همچنین با حضور عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه و معاینات اولیه معلوم شد، کارگر جوان در همان لحظات اولیه به دلیل شدت آسیب‌دیدگی، جان خود را از دست داده است”.

مرگ یک کارگر در بجنورد

یک کارگر ۴۳ ساله بجنوردی بر اثر گیر افتادن در دستگاه خمیر گیر جان باخت.

فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد اظهار کرد: “در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه روز گذشته یک مرد ۴۳ ساله در خمیرگیر نانوایی گیرکرده و فوت‌ شده است بلافاصله ماموران انتظامی به محل اعزام شدند”.

علی پاکدل با اشاره به اینکه این کارگر نانوایی در حین ساخت خمیر در دستگاه خمیرگیر، گیر می‌کند، افزود: “متاسفانه این فرد بر اثر شدت جراحات وارده در دم فوت می‌کند”.

Share: