مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز یکشنبه ۱۸ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای تهران، دامغان و کوار دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۴ کارگر مصدوم شده و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل شرکت متروی تهران با اشاره به حادثه پیش از ظهر امروز ریزش بخشی از سقف تونل در ایستگاه تقاطعی خط ۶ و ۷ مترو از فوت یک کارگر خبر داد.

علی امام گفت: “این حادثه زمانی رخ داد که مهندسان و کارگران شرکت پیمانکاری مترو در حال حفاری گالری تاسیسات ایستگاه ۱۷ شهریور در تقاطع خط ۶ و ۷ بودند که قسمتی از سقف گالری ریزش می‌کند.

وی افزود: “در زمان حادثه ریزش، ۴ کارگر در حال حفاری در این قسمت بودند که سه کارگر خود را نجات می‌دهند، اما متاسفانه یکی از کارگران در زیر آوار مدفون می‌شود و فوت می‌کند”.

علی امام اضافه کرد: “نیرو‌های آتش نشانی پس از حادثه بلافاصله در محل حاضر شدند و پیکر این فرد را از زیر آوار خارج کردند”.

مرگ یک کارگر معدن در دامغان

به گزارش فارس، معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان سمنان از وقوع حادثه منجر به فوت یک کارگر در یکی از معادن دامغان خبر داد.

روح‌الله در این خصوص گفت: “سقوط سنگ روی پای کارگر ۲۷ ساله منجر به فوت وی شد”.

مصدومیت ۴ کارگر در کوار

به گزارش رکنا ، فرمانده انتظامی شهرستان “کوار” در استان فارس از مصدوم شدن ۴ نفر بر اثر منفجر شدن لوله اصلی گاز خبر داد.

علی بابایی بیان کرد: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره آتش‌سوزی منجر به جرح در روستای “اکبرآباد” این شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “ماموران در بررسی اولیه مطلع شدند که ۳ نفر پیمانکار اداره گاز در حال نصب انشعاب گاز در یک مغازه بوده‌اند که در اثر برخورد پیکور با لوله اصلی گاز منجر به آتش‌سوزی شده است. در این حادثه هر ۳ نفر به همراه مالک مغازه مجروح و راهی بیمارستان شدند”.

Share: