مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در شهرهای کرمانشاه، تهران، ملکان و کرج

مرگ یک شاگرد مکانیک حین کار در کرمانشاه

روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه در یک گزارش از حوادث کارگری در استان کرمانشاه نوشت که یک کارگر تعمیرگاه خودرو با نام هژار (محمد) شریفی،‌ حین تعمیر یک خودروی سنگین بر اثر خارج شدن ناگهانی جک ، جان خود را از دست داد.

ایلنا: به نقل از منابع کارگری در استان کرمانشاه نوشته است که جوانی ۱۸ ساله به عنوان شاگرد مکانیک در یک تعمیرگاه در روستای نیسانه بخش نوسود شهرستان پاوه مشغول تعمیر خودروی سنگین بوده که ناگهان بر اثر بی‌احتیاطی جک از زیر وسیله نقلیه خارج شده و در اثر برخورد خودرو با سرش جان باخته است.

مصدومیت یک کارگر در اثر آتش‌سوزی در یک ساختمان نزدیک به وزارت صمت در تهران

ایلنا: روز سه شنبه ۱۸ شهریور، در پی آتش‌سوزی یک ساختمان ۱۰ طبقه در حال ساخت در تهران، یک کارگر مصدوم شد.

حادثه آتش‌سوزی، ساعت یازده و ۴۵ دقیقه روز سه‌شنبه در یک ساختمان نیمه کاره و در حال ساخت ۱۰ طبقه در خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ و جنب ساختمان وزارت صمت رخ داده است.

محل آتش‌سوزی انبار لوازم ساختمانی در طبقه منفی یک این ساختمان بوده و دود ناشی از سوختن یونولیت‌ها به طبقات بالایی ساختمان نیز سرایت کرده بود.

در پی این حادثه ۸ نفر از کارگران این انباری توسط آتش‌نشانان از محل حادثه خارج شدند؛ اما یکی از کارگران دچار مصدومیت شده بود که این فرد مصدوم تحویل عوامل اورژانس شد.

مرگ یک کارگر در ملکان پس از دو هفته در کما بودن

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رکنا، یک کارگر که در تاریخ ۵ شهریور ۹۹ بر اثر سقوط از آسانسور در یک واحد مسکونی در جاده شرازول شهرستان ملکان واقع در استان آذربایجان شرقی، به حالت کما فرو رفته بود، متاسفانه روز سه‌شنبه ۱۸ شهریورماه جان باخت. هویت این کارگر ۴۰ ساله، محمدرضا ذکر شده است.

مصدومیت ۲ کارگر در تهران در حوادث کارگری

ایلنا در گزارشی دیگر از حوادث کارگری می‌نویسد، ظهر روز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه، وقوع حریق در یک سوله در بزرگراه آزادگان محله فیروز بهرام، منجر به مصدومیت ۲ کارگر شد.

محل حادثه یک سوله به وسعت ۵٠٠ متر و محل نگهداری حجم زیادی از بسته های تنقلات مثل چیپس و پفک بوده است.

در این گزارش آمده است که آتش به بخش‌هایی از سوله مجاور نیز سرایت کرده بود و دو نفر از کارگران از ناحیه دست دچار سوختگی شدند.

مرگ یک کارگر در منطقه حصارک کرج

به گزارش رکنا، یک کارگر حین کار در یک ساختمان نیمه کاره در منطقه حصارک کرج، بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

در توضیح جزئیات این حادثه، رکنا می‌نویسد که یک کارگر ساختمانی ۴۹ ساله که در یک ساختمان در حال ساخت مشغول به کار بوده، از طبقه سوم ساختمان به پایین سقوط کرده و جان خود را از دست داده است. جسد متوفی با هماهنگی قضایی و حضور پزشکی قانونی به بیمارستان منتقل شد.

Share: