مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر طی ۴ حادثه جداگانه در شهرهای تهران، رشت، طبس و اهواز دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر مصدوم شدند و ۴ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

آتش سوزی در یک مغازه صافکاری و نقاشی خودرو، سه مصدوم بر جای گذاشت.

حوالی ساعت ۱۹ و ۳۶ دقیقه دیروز از طریق تماس با سامانه ۱۲۵ وقوع حریق در یک مغازه صافکاری در خیابان ری در محدوده میدان قیام اطلاع‌رسانی شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۳ و ۴ را به محل حادثه اعزام کرد.

با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک گاراژ به مساحت ۱۱۵۰ مترمربع که داخل آن تعداد زیادی مغازه و کارگاه تعمیرگاه خودرو قرار داشت رخ داده و کانون آن یک مغازه صافکاری و نقاشی به مساحت ۱۸ مترمربع است که انفجاری ناگهانی در آن رخ داده و پس از آن شعله‌های آتش اطراف کارگاه را تحت تاثیر قرار داده است که در همین راستا آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات خود برای اطفا حریق و نجات کارگران حادثه دیده را آغاز کردند.

با آغاز عملیات یک گروه از آتش‌نشانان کارگر ۵۳ ساله صافکاری و کارگر ۲۷ ساله‌اش را که به شدت دچار سوختگی و جراحت شده بودند به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل داده و این افراد به بیمارستان منتقل شدند. همچنین یک کارگر دیگر که مردی ۵۰ ساله بود، دچار مصدومیت سطحی شده بود که خدمات درمانی را به شکل سرپایی در محل دریافت کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی آتش نشانی تهران کارشناسان آتش نشانی علت این حادثه را تجمع بخار مایعات قابل اشتعال در فضای و ایجاد جرقه ناگهانی تشخیص داده‌اند.

مرگ یک کارگر در شهر صنعتی رشت

یکی از کارگران شرکت ایران رادیاتور در شهرک صنعتی رشت در حین کار با دستگاه کات پرس دچار حادثه شد و درگذشت.

وی دارای یک فرزند بوده و یکسال گذشته در سالن تولید شرکت ایران رادیاتور در شهر صنعتی رشت مشغول بکار بود که در حادثه دستگاه پرس، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایرنا، یک کارگر شهرداری اهواز روز چهارشنبه در حین کار فوت کرد.

سید مهدی فاضلی کارگر شهرداری منطقه ۶ اهواز در حین کار در پارک فدک دچار برق گرفتگی شد.

به گفته شهردار اهواز هیات ویژه‌ای مسئولیت بررسی زوایای مختلف این حادثه را بر عهده خواهند داشت و گزارش این هیات به اطلاع شهروندان اهوازی خواهد رسید.

مرگ دو کارگر در معدن طبس

، ساعت ۱۳ و ۳۰ امروز در اثر ریزش در بخشی از معدن سامان کاوش در طبس دو کارگر جان خود را از دست دادند.

پس از این حادثه نیروهای امدادی به محل اعزام شده که پیکر بی‌جان ۲ کارگر از زیر آوار خارج شد.

تلاش نیروهای امداد برای احیای این دو کارگر نتیجه‌ای در بر نداشت و هر دو جان خود را از دست دادند.

Share: