مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در شهرهای تبریز، مشهد و دشتستان

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در حادثه کار در ماشین‌سازی تبریز

صبح روز سه‌شنبه ۲۰ خردادماه، در یکی از حوادث کار در شهر تبریز، ۴ کارگر تاسیسات شرکت ماشین‌سازی تبریز، در اثر گازگرفتگی به شدت مسموم شدند. دو تن از کارگران فوت کردند و دو تن دیگر بستری شدند.

به گفته ناصر فرج‌زاده مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز، چهار کارگر تاسیسات شرکت به منظور بازکردن دریچه‌های هوا وارد کانال فاضلاب شده بودند و دچار گازگرفتگی شدند. وی جان باختن دو تن از کارگران را تایید و گفت: «وضعیت دو کارگر دیگر که در بیمارستان بستری هستند، رو به بهبودی است.»

وحید شادی‌نیا، سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی، مدت کوتاهی پس از بروز حادثه گفته بود، مسموم شدگان که سه تن از آن‌ها بدحال بودند، به بیمارستان‌های الغدیر و طالقانی تبریز منتقل شده‌اند. در خصوص نحوه دچار شدن کارگران به گازگرفتگی، مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز توضیحی نمی‌دهد.

یادآوری می‌شود که روز چهارشنبه ۱۴ خرداد نیز بخش تولید پالایشگاه تهران برای سومین بار طی سال‌های اخیر دچار آتش‌سوزی شد. یکی از کارگران کشته و یک کارگر دیگر نیز مصدوم شده بود.

کشته و مجروح شدن ۲ کارگر ساختمانی در مشهد در جریان حوادث کار

به گزارش ایرنا، ظهر روز سه‌شنبه ۲۰ خردادماه ۹۹، در پی تخریب دیواره بتنی یک ساختمان بر روی دو کارگر در حال احداث در بلوار قاضی طباطبایی شهر مشهد، یک کارگر جان باخت و یک کارگر دیگر مصدوم شد.

در این حادثه یک کارگر ۵۰ ساله به دلیل شدت جراحت وارده در دم جان باخت. کارگر دوم که ۳۰ ساله است از ناحیه پا مجروح شده و به بیمارستان منتقل شد.

حوادث کار ؛ جان‌باختن یک کارگر در دشتستان

همچنین یک کارگر ۴۴ ساله در روستای طلحه، از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان در استان بوشهر هنگام لوله‌گذاری در چاه کشاورزی، دچار گاز گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

Share: