مرگ و مصدومیت ۸ کارگر و یک پزشک در سایه فقدان ایمنی کار

روز جمعه و شنبه ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در چهار حادثه جداگانه در شهرهای یزد، مشهد، قزوین و شیراز دچار حادثه شدند. طی این حوادث، ۶ کارگر از جمله دو آتش نشان مصدوم شدند و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. در خبری دیگر یک پزشک در بیمارستان شهید چمران سوسنگرد بر اثر گازگرفتگی در بیمارستان، درگذشت. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

ایلنا، امروز شنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، دو کارگر معدن زغال سنگ “تاشکوییه” شهرستان بافق در استان یزد بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، دو کارگر حین کار در تونل “پشت معدن” دچار گازگرفتگی شدند که پس از انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست دادند.

علت دقیق حادثه و جزئیات آن هنوز اعلام نشده است.

این چندمین حادثه منجر به فوت در معادن کشور در عرض دو هفته گذشته است. پیش از این معدن مس قلعه‌زری، معدن زغالسنگ دستگران و چند معدن دیگر حادثه‌ساز شدند.

مصدومیت ۲ آتش نشان در مشهد

به گزارش رکنا، شب جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸، دو آتش نشان در مشهد هنگام عملیات امداد و نجات دچار مسمومیت شدند.

آتشپاد دوم محمد جواد سبحانی معاون عملیات آتش نشانی مشهد، گفت: “مالک یک منزل مسکونی در چناران داخل یک چاه در خانه اش گرفتار شده و پس از حضور نیرو‌های آتش نشانی چناران در محل، عملیات نجات آغاز شد”.

او ادامه داد: “نیرو‌های آتش نشانی در حین عملیات نجات دچار مسمومیت شدید با گاز‌های سمی موجود در چاه شدند و به بیمارستان انتقال یافتند”.

مرگ یک پزشک در سوسنگرد

به گزارش فارس، پزشک ۲۶ ساله بیمارستان شهید چمران شهرستان سوسنگرد در استان خوزستان بر اثر گازگرفتگی در بیمارستان، درگذشت.

در این گزارش، هویت این پزشک “امین تاجمیری” عنوان شده است.

این پزشک که در حال استراحت در پانسیون پزشکان بیمارستان بوده که طبق اعلام پزشکی قانونی، بر اثر گازگرفتگی جان خودرا از دست داده است.

مصدومیت یک کارگر در قزوین

به گزارش رکنا،‌ قدیر موسی خانی قائم مقام سازمان آتش نشانی قزوین گفت: “انباشت گاز در اتاقک نگهبانی یک مجتمع تعمیرگاهی و کارواش در بلوار جمهوری اسلامی قزوین موجب انفجار و حریق شد”.

وی افزود: “آتش نشانان ایستگاه‌های شماره، ۱ و۳ به محل حادثه اعزام شدند و در سریع‌ترین زمان ممکن آتش را خاموش کردند”.

او اضافه کرد: “در این حادثه که یک نفر دچار سوختگی شدید شده بود با کمک نیرو‌های اورژانس به بیمارستان منتقل شد”.

مصدومیت ۳ کارگر در شیراز

به گزارش تسنیم، شب جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸، حادثه‌ای که در شهرک صنعتی شیراز در یکی از واحدهای نگهداری میوه رخ داد که منجر به اعزام تیم‌های امدادی و آتش‌نشانی شد.

حسن همتی، مدیر روابط عمومی اورژانس استان فارس، اظهار داشت: “این حادثه ۳ مصدوم داشت که به دلیل استنشاق گاز ناشی سوختگی و دود دچار تنگی نفس شده بودند که همگی به صورت سرپایی درمان شدند”.

Share: