مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه عدم ایمنی محیط و شرایط کار

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه ۹۹، در سایه عدم ایمنی محیط و شرایط کار، مرگ و مصدومیت ۹ کارگر را در شهرهای اصفهان، مشهد، کرج، مهاباد، و همدان  به دنبال داشت.

در این حوادث، ۳ کارگر جان خود را از دست داده و ۶ کارگر دیگر دچار مصدومیت شدند.

جان باختن یک کارگر در اصفهان بر اثر گیر کردن در دستگاه پرس

روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند ماه ۹۹ یک کارگر ۳۵ ساله، حین کار، سر وی در دستگاه پرس گیر کرده است که نیروهای آتش‌نشانی سر وی را از دستگاه تزریق پلاستیک بیرون آوردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: «فرد حادثه دیده، آسیب جدی به سر و گردن وی وارد شده بود که همین باعث شد در دم جان خود را از دست بدهد.»

جان باختن یک کارگر در مشهد حین تخلیه بار در شرکت ایران خودرو خراسان

به گزارش منابع کارگری در ایران خودرو خراسان، تخلیه بار در شرکت ایران خودرو خراسان در مشهد منجر به جان باختن یکی از پرسنل این شرکت شد.

بنا به این گزارش، در شرکت ایران خودرو خراسان، یک دستگاه خاور حامل قطعات متعلق به یکی از شرکت‌های حمل و نقل در محوطه بیرونی سالن‌ها و در محل بارانداز، پس از تخلیه بار با یکی از پرسنل شرکت برخورد کرده که متاسفانه کارگر مذکر بر اثر شدت جراحات وارده در صحنه جان خود را از دست می‌دهد.

مصدومیت یک کارگر در کرج حین گودبرداری ساختمان

به گفته رئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، یک کارگر در حادثه گودبرداری ساختمان در بلوار ارم مهرشهر کرج مصدوم شده است.

وی گفت: «پس از اطلاع‌رسانی شهروندان و گزارش محبوس شدن یک نفر زیر آوار، نیروهای آتش‌نشانی به محل اعزام شدند که مشخص شد یک نفر کارگر ۱۸ ساله تبعه افغانستان در این حادثه محبوس شده است که پس از ایمن کردن موقعیت، اقدام به رهاسازی این کارگر از زیر آوار می‌نمایند.»

مصدومیت یک کارگر در همدان بر اثر ریزش دیواره چاه

یک کارگر مقنی در همدان به علت ریزش دیواره چاه مصدوم شده است.

با حضور آتش‌نشانان در محل و بررسی صحنه، مشاهده می‌کنند که یک مقنی حدود ۴۰ ساله که در حال حفر چاه داخل یک باغ بوده است، به علت ریزش ناگهانی دیواره چاه، زیر حجم زیادی از خاک و سنگ مدفون می‌شود و تنها قسمتی از سر و گردن وی از زیر آوار بیرون بوده است.

آتش‌نشانان پس از حدود ۱۰ ساعت تلاش مستمر موفق شدند کارگر مقنی  را به خارج از چاه منتقل نمایند.

مصدومیت ۴ کارگر در اصفهان بر اثر انفجار کپسول گاز

روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۹، انفجار کپسول گاز در یک گارگاه در اصفهان موجب مصدومیت ۴ کارگر شده است.

سخنگوی اورژانس اصفهان گفت:‌ «در این حادثه که ساعت ۱۳ و ۱۳ دقیقه بعدازظهر امروز (پنجشنبه) اتفاق افتاد، کپسول گاز در محوطه کارگاهی در منطقه گرکان، کوچه کوثر منفجر شد که ۴ کارگر مصدوم شدند.»

مصدومین این حادثه به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم اصفهان منتقل شدند.

جان باختن یک کارگر در مهاباد بر اثر سقوط به چاله آسانسور

روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹، یک کارگر ۵۴ ساله در حین کار بر اثر سقوط به چاله آسانسور در یکی از ساختمان‌های در حال ساخت شهر مهاباد، جان خود را از دست داد.

کمال حسین‌پور، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی بیمارستان مهاباد گفت: «این حادثه در یکی از ساختمان‌های در حال ساخت بلوار خبرنگار روی داده است و این کارگر در حین کار از طبقه پنجم ساختمان به چاله آسانسور سقوط کرده است.»

وی تصریح کرد: «در بررسی‌های اولیه مشخص شد، این کارگر میانسال بر اثر شدت جراحات وارده در دم فوت کرده و جسد وی به بیمارستان مهاباد منتقل شد.»

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

Share: