مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در شهرهای سرخس، بارنج تبریز، بجنورد و قم

مرگ دو کارگر در اثر ریزش ساختمان در حوادث کارگری در تبریز

ایلنا، روز سه شنبه ۴ شهریورماه ۹۹، در یکی از حوادث کارگری ، ریزش آوار یک گودال در حال حفر در منطقه بارنج تبریز، موجب مرگ دو کارگر شد. 

این دو کارگر طی حادثه‌ای در بارنج تبریز، هنگام کار در عمق ۴ متری در یک محل گودبرداری شده، بر اثر ریزش خاک، زیر آوار مدفون شدند.

آنها پس از اینکه از زیر آوار خارج شدند و با وجود احیای قلبی ـ‌ ریوی، جان باختند.

مرگ ۲ کارگر معدن در شهرستان سرخس

بنا به گزارش ایسنا از حوادث کارگری ، ساعت ۱۴:۳۰ روز چهارشنبه ۵ شهریورماه ۹۹، انفجار در معدن زغال سنگ «آق دربند» شهرستان سرخس واقع در شمال خراسان رضوی مرگ دو کارگر این معدن را در پی داشت.

این حادثه بر اثر انفجار دینامیت رخ داده است. بر اثر این انفجار متاسفانه دو نفر از کارگران در معدن گرفتار شدند و جان خود را از دست دادند. اسامی این کارگران حامد بالوانه و محمد حیدری ذکر شده است.

اجساد این دو معدن‌کار که در عمق معدن کار می‌کردند، با تلاش اهالی روستا، از معدن بیرون آورده شد.

معدن زغال سنگ «آق دربند» در کنار روستای «آق دربند» و در ۸۵ کیلومتری شهرستان سرخس قرار دارد.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در بجنورد

به گزارش مهر، ساعت حوالی ۱۵ و ۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه ۴ شهریور فروریختن سقف یک بنای در حال ساخت در خیابان فردوسی بجنورد باعث کشته و مجروح شدن دو کارگر شد.

این حادثه که بر اثر به ‌کارگیری جک‌های نگه‌دارنده غیراستاندارد و غیراصولی رخ داد، باعث فرو ریختن سقف یک ساختمان در حال ساخت شد.

مصدوم شدن سه آتش نشان در آتش سوزی در یک کارخانه فولاد در قم

در یکی دیگر از حوادث کارگری ، خبرگزاری فارس گزارش کرده است که صبح روز دوشنبه ۳ شهریورماه، سه نفر آتش نشان در حادثه آتش سوزی در یک کارخانه فولاد در شهرک شکوهیه قم، مصدوم شدند. یکی از مصدومین جهت بررسی بیشتر به مرکز درمانی منتقل شد.

Share: