مرگ و مصدومیت ۹ کارگر طی دو روز در سایه نبود محیط و شرایط ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر طی روزهای شنبه و یکشنبه، ۱۷ و ۱۸ آبان، در شهرهای کوار، تهران، دامغان، گرگان و بیرجند، بیانگر نبود محیط و شرایط ایمنی در اماکن کار است. طی روزهای شنبه و یکشنبه در حوادث مختلف کار، متأسفانه ۴ کارگر زحمتکش جان باختند و ۴ نفر دیگر مصدوم شدند.

مرگ کارگر معدن مس انارک بر اثر سقوط در دستگاه انتقال مواد

pastedGraphic.png

مرگ کارگر معدن مس انارک

یکی از کارگران معدن مس انارک شهرستان نایین در استان اصفهان، حین انجام کار در اثر سقوط در دستگاه اسکرو (انتقال مواد) دچار حادثه شد و جان باخت.

بنا به گزارش رسیده، کارگر جان‌باخته، از کارگران شرکت توسعه و فن آوری مس مسکنی در معادن انارک شهرستان نایین بوده که حین کار از ارتفاع ۲۰ متری به داخل دستگاه انتقال مواد سقوط می‌کند و بر اثر برخورد با پره‌های حلزونی دستگاه اسکرو (انتقال مواد) جان خود را از دست می‌دهد.

به دنبال وقوع این حادثه؛ ماموران امداد و نجات بدن بی‌جان این کارگر را از داخل دستگاه و پره‌ها بیرون کشیده و برای سیر مراحل قانونی تحویل پزشکی قانونی دادند.

مصدوم شدن چهار کارگر بر اثر آتش سوزی لوله گاز در شهرستان کوار در حوادث کار

pastedGraphic_1.png

آتش سوزی در کوار فارس

روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۹۹، چهار کارگر شاغل در اداره گاز شهرستان کوار واقع در استان فارس حین کار نصب انشعاب لوله گاز، بر اثر حادثه آتش‌سوزی دچار مصدومیت شدند.

سرهنگ علی بابایی، فرمانده انتظامی شهرستان کوار در این رابطه گفت: «این حادثه در روستای اکبرآباد اتفاق افتاد که در بررسی‌های اولیه مشخص شد که برخورد دستگاه پیکور به لوله اصلی گاز، حین نصب انشعاب یک مغازه، عامل وقوع حادثه بوده است.»

وی افزود: «در این حادثه، سه کارگر پیمانکاری اداره گاز و یک نفر دیگر که صاحب مغازه بود مصدوم و به مراکز درمانی اعزام شدند.»

ریزش تونل در حال ساخت مترو تهران و مرگ یک کارگر

pastedGraphic_2.png

ریزش تونل در حال ساخت مترو تهران

علی امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران درباره جزئیات حادثه ریزش سقف تونل در حال ساخت مترو گفت: «در اثر حفاری گالری تاسیسات ایستگاه ۱۷ شهریور، در تقاطع خط ۶ و۷، قسمتی از سقف گالری ریزش می‌کند. در این محل، ۴ کارگر مشغول به کار بودند، خوشبختانه سه نفر از کارگران موفق می‌شوند خود را نجات دهند اما متاسفانه یکی از کارگران در زیر آوار مدفون و جان خود را از دست می‌دهد.

امام افزود: « این حادثه روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۹۹، در محدوده خیابان شهریور رخ داده که خاک آن وضعیت سستی داشت و باید بیش از پیش دقت می‌شد تا چنین اتفاقی پیش نیاید.»

جان باختن کارگر جوان یک معدن در دامغان زیر یک سنگ

در حادثه‌ای دیگر، روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۹۹، کارگر ۲۷ ساله یکی از معادن دامغان بر اثر سقوط سنگ بر روی وی، در دم جان باخت.

مرگ کودک کار هنگام جمع آوری زباله در بیرجند

pastedGraphic_3.png

مرگ کودک کار هنگام جمع آوری زباله در بیرجند

 یک کودک کار ۱۳ ساله در بیرجند، در حین جمع‌آوری کارتن و ضایعات، در یک استخر کشاورزی غرق شد و جان خود را از دست داد. جسد این کودک که صبح روز شنبه ۱۷ آبان ماه ۹۹ مفقود شده بود، ظهر روز یکشنبه پس از ساعت‌ها تلاش پیدا شد.

پس از تماس تلفنی مادر این کودک کار با سازمان آتش‌نشانی در محله سجادشهر بیرجند، نیروهای امدادی آتش‌نشانی به محل اعزام و جسد وی را پیدا کردند.

نبود نظارت دقیق بر ایمن‌سازی حوضچه‌ها و استخرهای کشاورزی، پیش از این نیز باعث بروز حوادث مشابه شده است.

مرگ یک کارگر در حین گودبرداری در مجاورت یک ساختمان در گرگان

pastedGraphic_4.png

مرگ یک کارگر در حین گودبرداری

روز شنبه ۱۷ آبان ماه ۹۹، یک کارگر در شهرستان گرگان در حین گودبرداری جهت مقدمات پی‌ریزی ساختمان بود که ناگهان دیوار مجاور محل حفاری بر روی او فرو ریخته و منجر به جان باختن وی می‌شود.

Share: