روز یکشنبه یک کارگر ساختمانی به‌نام برهان لشکری بر اثر سقوط از طبقه پنجم یک ساختمان در ارومیه جان باخت. در حادثه دیگری یک کارگر سفیدکار در شهر ملایر بر اثر سقوط از طبقه چهارم یک ساختمان مصدوم شد. همچنین در یک حادثه تصادف ۱۵ کارگر کشاورزی بر اثر تصادف وانت حامل کارگران در نزدیکی روستای سبزلاخ در استان کرمانشاه مجروح شدند.

روز یکشنبه ۱۵ خردادماه ۱۴۰۱، یک کارگر ساختمانی به‌نام برهان لشکری بر اثر سقوط از طبقه پنجم یک ساختمان جان باخت. این کـارگر در یک ساختمان در حال ساخت در شهر ارومیه مشغول به کار بود. وی در حین آرماتوربندی دچار این حادثه شده و به دلیل شدت جراحات پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

به گزارش منابع کاـرگری این کـارگر به‌دلیل نداشتن کمربند و تجهیزات ایمنی به پایین سقوط کرد که متاسفانه به‌دلیل شدت جراحات وارده در محل وقوع حادثه جان باخت.

مصدوم شدن کارگر سفیدکار بر اثر سقوط از ارتفاع در ملایر

در یک حادثه کـارگری دیگر، یک کـارگر ساختمانی در حین سفیدکاری در یک ساختمان در حال ساخت از طبقه چهارم ساختمان به چاهک آسانسور سقوط کرد و مصدوم شد.

وی در یک مجتمع ساختمانی در نزدیکی خیابان مولوی شهر ملایر در حال کار بود.

محمودرضا ملکی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی ملایر علت حادثه را نامعلوم اعلام کرد.

کـارگر مصدوم به بیمارستان منتقل شد.

نبود استانداردهای لازم در محیط کار و تجهیزات ایمنی و رعایت نکردن ایمنی محیط کار، موجب افزایش روز افزون مرگ کـارگران در ایران می‌شود.

 زخمی شدن ۱۵ کـارگر فصلی کشاورزی بر اثر برخورد دو دستگاه وانت حامل کـارگران

ساعت هشت صبح روز یکشنبه، ۱۵ خردادماه، بر اثر برخورد دو دستگاه وانت‌بار حامل کـارگران فصلی در محور جادهای کوزران به سمت نهرابی، در نزدیکی روستای سبزلاخ در استان کرمانشاه، ۱۵کـارگر مصدوم و به بیمارستان طالقانی منتقل شدند.

مصدوم‌شدگان این حادثه از کـارگران کشاورزی بودند که با وانت جابجا می‌شدند.

منابع کـارگری می‌گویند: «واژگونی خودروهای باربری با مسافر در منطقه از دیرباز جریان دارد. چرا که این نوع خودروها ظرفیت دو نفر را در کابین جلو دارند و استفاده از قسمت بار و انتها برای جابجایی مسافر خطرات زیادی به همراه دارد و بارها موجب بروز حوادث تلخ برای کـارگران شده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.