مرگ و مصدوم شدن ۷ کارگر در حوادث کار در سنندج، دزفول و اصفهان

۷ کارگر در شهرهای سنندج، دزفول و اصفهان حین انجام کار دچار حادثه شدند. دو کارگر در شهرهای سنندج و دزفول بر اثر سقوط در چاه و برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.  طی این حوادث ۵ تن دیگر از جمله یک کودک کار مصدوم شدند. در سال گذشته آمار مرگ و مصدوم شدن کارگران در ایران در میان کشورهای جهان نسبت به تعداد جمعیت در رتبه ۱۰۲ جهانی قرار داشت. البته این فقط بخشی از آمار رسانه‌ای شده است و با آمار واقعی فاصله زیادی دارد.

مرگ یک کارگر سنندجی بر اثر سقوط در چاه

روز یکشنبه ۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۱، یک کارگـر ۴۵ ساله به‌نام فردین عبدی از اهالی روستای هه‌لوان سنندج در بیمارستان جان باخت.

این کارگر بر اثر جراحات ناشی از سقوط در چاه، به بیمارستانی در تهران منتقل شده بود. اما با وجود تلاش پزشکان، معالجه وی موثر واقع نشد و به‌دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

مرگ یک کـارگر بر اثر برق‌گرفتگی در حین کار در یک چاه

در یک حادثه دلخراش دیگر، یک کارگـر چاه‌کن در دزفول در عمق ۲۴متری چاه آب دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

این کـارگر ۳۵ ساله تبعه افغانستان، در یک چاه در باغی واقع در شهرک چغاسرخ دزفول مشغول به کار بود. علت مرگ وی برق گرفتگی بر اثر اتصالی برق در سیستم بالابر عنوان شده است.

بعد از حضور اورژانس، جسد بی‌جان این کارگـر از عمق چاه به سطح زمین منتقل شد.

نبود ایمنی و تجهیزات ایمنی در محیط کار و بی‌اعتنایی دولت و وزارت کار در رابطه با جان کـارگران همچنان جان‌های بسیاری را قربانی می‌کند. در حکومتی که سود کارفرمایان و صاحبان سرمایه بر جان کـارگران الویت دارد، بروز این حوادث ناگوار به یک امر عادی تبدیل شده است.