مرگ چهار کارگر در شهرهای یزد، تهران، مراغه و مرز باشماق

 مرگ یک کارگر در اثر برق‌گرفتگی در یزد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رکنا از حوادث کارگری در شهر یزد، ساعت ۲۲:۳۰ شب سه‌شنبه ۱۱ شهریور، در شرکت توربین سازی غدیر، برق گرفتگی هنگام استفاده از دستگاه کف‌کش، باعث مرگ یک کارگر در یزد شد.

متوفی، کارگر جوانی ۲۷ ساله بود که در برج خنک کننده آب مشغول استفاده از دستگاه کف‌کش آب برای تخلیه آب برج بوده است که متاسفانه برق گرفتگی منجر به جان باختن وی می‌شود.

جان باختن یک کارگر در تهران

به گزارش ایسنا، ساعت ١٢:٣١ دقیقه ظهر روز  چهارشنبه ۱۲ شهریورماه جاری، حادثه محبوس شدن یک کارگر داخل چاه در محله دزاشیب خیابان فلاحی در تهران، منجر به مرگ این کارگر می‌شود.

محل حادثه یک ساختمان در حال ساخت بوده که کارگران در قسمت حیاط در حال حفر چاه بودند. زمانی که در عمق هفت متری این چاه، در حال کار بودند به یکباره دیواره های چاه تخریب می شود و بیش از چهار متر خاک از دیواره‌های چاه فرو می‌ریزد.

متاسفانه در زمان ریزش چاه یک کارگر داخل چاه حضور داشته و این کارگر، زیر حجم زیادی از خاک محبوس می‌شود. تلاش‌ها برای نجات این کارگر به طول می‌انجامد و این فرد را که مردی چهل ساله با تابعیت افغانستان بود زیر حجم زیادی خاک جان می‌بازد.

مرگ یک کارگر ساختمانی در مراغه

در خبری دیگر از حوادث کارگری ، خبرگزاری ایلنا، روز چهارشنبه ۱۲ شهریور گزارش کرد که یک کارگر ساختمانی در شهرستان مراغه به علت سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

بر اساس گزارش مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی مراغه، حادثه فوت یک کارگر صبح روز چهارشنبه، در خیابان خرمشهر شهر مراغه برای یک کارگر ساختمانی در اثر سقوط از ارتفاع ساختمان یک بیمارستان خصوصی در حال ساخت، رخ داده است.

این کارگر مردی حدود ۴۰ ساله بوده که از ناحیه سر و کمر دچار جراحت شدید شد و تلاش تیم پزشکی نیز برای نجات وی موثر نبود.

جان‌باختن یک کارگر جوان در مرز باشماق

بنا به خبری دیگر، روز دوشنبه 10 شهریور ماه جاری، یک کارگر جوان با نام دارا احمدی اهل روستای سیف سفلی از توابع مریوان، بر اثر قرار گرفتن ما بین دو دستگاه کامیون جان می‌بازد. در این حادثه، به دلیل اشتباه راننده یکی از کامیون‌ها، که دنده عقب در حال حرکت بوده، یکی از کارگرها را زیر می‌گیرد و باعث مرگ این کارگر می‌شود.

این کارگر در مرز باشماق دچار این حادثه شده و گفته می‌شود که نامبرده تنها پسر خانواده بوده است.

Share: