مرگ یک کارگر، سوختن ۴ کارگر و مصدوم شدن یک کارگر دیگر

مرگ یک کارگر ساختمانی در حال انجام کار، بر اثر ریزش آوار جداره کانال آب‌رسانی کشاورزی در دزفول.

به گزارش رسانه‌ها روز چهارشنبه ۳ دی ۹۹، ریزش جداره کانال باعث مرگ یک کارگر شد.

حدود ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه، یک کارگر ۶۰ ساله ساختمانی حین کار، بر اثر ریزش جداره بلوکی کانال آب‌رسانی،‌ زیر آوار ماند و جان باخت. این حادثه در جاده دزفول – شوش به نام محمدبن جعفر، روبروی باغ لک‌لک‌ها رخ داد.

علیرغم انجام اقدامات پیش‌بیمارستانی،  این کارگر به دلیل سنگین بودن آوار و شدت مصدومیت، در محل حادثه جان باخت. اتش نشانان با استفاده از ابزار‌های نجات و کمک اهالی پیکر وی را از زیر آوار خارج  و توسط آمبولانس به سازمان باغ بهشت انتقال دادند.

سوختگی ۴ کارگر شهرک صنعتی مامونیه

حادثه ترکیدگی مخزن ذوب فزات، در یک شرکت صنعتی ذوب فلزات در شهر صنعتی مامونیه مرکز شهرستان زرندیه ۴ کارگر را راهی بیمارستان کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، چهارشنبه شب ۳ دی ۹۹، مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ شهرستان زرندیه، گزارشی از

سوختگی ۴ تن کارگر را در شهر صنعتی مامونیه در شرکت ذوب آسیا دریافت کردند.

بهرام صیدی، سرپرست مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه، با اعلام این خبر، افزود: «دو تیم عملیاتی اورژانس ۱۱۵ مرکز مامونیه و تیم امدادی هلال احمر این شهر برای امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند.»

صیدی اضافه اضافه نمود: «در این حادثه، به علت ترکیدگی مخزن ذوب فلزات، مواد مذاب مخزن روی کارگران ریخته و باعث سوختگی ۴ کارگر این شرکت شد.»

وی اضافه کرد: «مصدومان این حادثه بعد از دریافت مراقبت‌های اولیه پیش بیمارستانی برای ادامه درمان به بیمارستان امام رضای شهرستان زرندیه منتقل شدند.»

مصدوم شدن یک مقنی در یزد

روز چهارشنبه ۳ دی ۹۹، یک مقنی ۳۰ ساله به دلیل ریزش دهانه چاه،‌ به داخل چاه سقوط کرد و دچار شکستگی از ناحیه پا شد.

حسین انتظامی، مدیر عملیات شیفت یک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، گفت: «در پی تماس‌های تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی یزد مبنی بر سقوط یک مقنی در داخل یک چاه، نجاتگران دو ایستگاه به همراه خودرو نجات به محل حادثه اعزام شدند.»

به گزارش حسین انتظامی: «محل حادثه یک چاه حدودا ۱۱ متری در یک ساختمان در حال ساخت واقع در بلوار مدرس قرار داشت.» وی ادامه داد: «با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد مقنی ۳۰ ساله به دلیل ریزش دهانه چاه به داخل چاه سقوط کرده و از ناحیه پا دچار شکستگی شده است.»

به گزارش رسیده: «نجاتگران سازمان آتش نشانی با توجه به حساسیت حادثه، طی یک عملیات نجات، این فرد را از عمق ۱۱ متری زمین به سطح زمین منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس در محل دادند.»

فقدان استانداردهای ایمنی در کار، روزانه باعث جان باختن و مصدوم شدن کارگران می‌شود. رتبه ایران در میان کشورهای جهان، از نظر وقوع حوادث کار و استانداردهای ایمنی در محیط‌های کار، بسیار پایین است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *