مرگ یک کارگر حوضچه پرورش ماهی در اثر سقوط در استخر پرورش ماهی و خفگی

شبانگاه سه شنبه ۱۰ دی ماه ۹۸، یک کارگر هنگام کار در یک حوضچه پرورش ماهی روستای مردان بر اثر سقوط در استخر آب به دلیل نبود امکان امداد رسانی دچار خفگی شد و جان خود را از دست داد.

به گفته یکی از منابع کارگری، استان کهگیلویه و بویراحمد، این کارگر که حدود ۶۰ سال سن داشت، در حین کار در یک حوضچه پرورش ماه واقع در منطقه خیر‌آباد روستای مردان واقع در شهرستان گچساران در حوضچه سقوط کرده و غرق شده است.

بنا به گفته  این منبع، بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که این کارگر هنگام کار در یک حوضچه پرورش ماهی روستای مردان بر اثر سقوط در آب دچار خفگی شده است و به همین دلیل امکان امدادرسانی به وی نبوده است. این کـارگر بلافاصله در محل جان خود را از دست داده است.

یاد‌آوری می‌شود که روز سه شنبه ۴ دی ماه نیز، یک کـارگر ۴۱ ساله در حوضچه پرورش ماهی در استخر جاده قزوین – رشت، مقابل کارخانه شیشه، حین کار در استخر پرورش ماهی غرق شد.

نبود امکانات کمک‌رسانی به کـارگران و ایمنی در محیط کار یکی از مشکلات موجود در محیط کارگری ایران است که سالانه باعث مرگ تعداد زیادی از کـارگران در ایران می‌شود.

خاطرنشان می‌شود که ایران در حوادث کار به علت فراهم نبودن الزامات ایمنی در محیط کار تاکنون با ضایعات انسانی و مالی زیادی مواجه بوده‌ است و در میان کشورهای جهان از رتبه پایین ۱۰۲ برخوردار است.

Share: