مرگ یک کارگر شهرداری با شلیک پلیس مشهد و مرگ ۲۹ کارگر در استان آذربایجان شرقی در حوادث کار ۹۸

سحرگاه روز پنج شنبه ۱۱ مهرماه ۹۸، یک کارگر شهرداری در مشهد بر اثر تیراندازی بی‌ضابطه مامورین نیروی انتظامی جان خود را از دست داد. حوادث

بر اساس این گزارش، یک کارگر شهرداری ۶۴ ساله بر اثر تیراندازی مامورین نیروی انتظامی در مشهد در حوادث کار جان خود را از دست داد. بنا به گفته شاهدان عینی، شلیک مامورین به این شهروند به اشتباه در جریان تعقیب و گریز دو مظنون به سرقت صورت گرفته است. نیروهای کلانتری با هدف قرار دادن وسیله نقلیه سارقین تیراندازی کردند که ناگهان یکی از گلوله ها به پاکبان ۶۴‌ ساله‌ای که در خیابان خلوت مشغول کار بود اصابت کرد و منجر به  جان باختن وی شد.

مرگ ۲۹ کارگر در استان آذربایجان شرقی در حـوادث کار طی ۵ ماه نخست ۹۸

بنا به گزارش دریافتی، طی ۵ ماه نخست سال جاری، ۲۹ کارگر در استان آذربایجان شرقی  درحوادث کار به دلیل نبود امکانات ایمنی لازم در محل کار جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی از جانباختن ۲۹ نفر طی ۵ ماه نخست سال جاری بر اثر حوادث کار خبر داد و افزود: در این مدت دستکم ۵۸۳ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند. وی همچنین اعلام کرده است، سال گذشته ۷۳ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست داده و ۱۳۰۶ نفر نیز مصدوم شده بودند.

خاطر نشان می‌شود که آمار حوادث کار در ایران رو به افزایش است . طبق ارقام رسمی، روزانه 5 تا 7 نفر در اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند. مدیرکل بازرسی کار و رفاه اجتماعی می‌گوید 98 درصد حوادث کاری منجر به مرگ کارگران  قابل‌پیشگیری هستند، در حالیکه ایران در زمینه  فقدان رعایت اصول ایمنی محیط و شرایط کار در میان کشورهای جهان دارای رتبه پایین ۱۰۲ است و مقامات مسئول در این رابطه هیچگاه پاسخگو نبوده‌اند!

Share: