مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

از ابتدای سال؛ مرگ و مصدومیت ۴۳۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار در استان آذربایجان‌شرقی

امروز چهارشنبه ۲۹ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای کرمان و ایلام دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. در خبری دیگر علی صفائی فرد، مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از مرگ و مصدومیت ۴۳۶ نفر در سایه فقدان ایمنی کار طی سال جاری در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۹ مردادماه ۱۳۹۹، یک کارگر در معدن کرومیت فاریاب منوجان در استان کرمان بر اثر ریزش تونل دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.

محمد محمودی، فرماندار منوجان، در این خصوص گفت: “بر اثر ریزش تونل در معدن کرومیت فاریاب منوجان در استان کرمان، یک نفر جان خود را از دست داده و چند نفر مصدوم شدند”.

وی افزود: “کارگر جوان این معدن بعد از حادثه و مصدومیت توسط تیم امداد به بیمارستان انتقال داده شد اما متاسفانه بر اثر شدت جراحات در بیمارستان امام حسین جان خود را از دست داد”.

محمد محمودی ادامه داد: “حال دیگر مصدومان خوب گزارش شده و علت حادثه و چرایی آن در دست بررسی است”.

مرگ یک کارگر در ایلام

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۲۹ مردادماه ۱۳۹۹، یک کارگر در کارخانه سیمان ایلام بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

وی افزود: “در پی تماس‌های تلفنی کارکنان کارخانه سیمان مبنی بر سقوط یکی از کارکنان در حین کار بلافاصله عوامل پلیس جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند”.

رضا خورانی ادامه داد: “با حضور ماموران پلیس در محل مشخص شد مردی ۴۳ ساله و از کارکنان کارخانه سیمان در حین کار از ارتفاع تاسیسات این کارخانه سقوط کرده است”.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل جراحات وارده، این مرد ۴۳ ساله بلافاصله جان خود را از دست داده بود عنوان کرد: “جسد فرد فوت شده توسط عوامل امدادی بلافاصله جهت بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت”.

از ابتدای سال جاری؛ مرگ و مصدومیت ۴۳۶ نفر در سایه فقدان ایمنی کار در آذربایجان‌شرقی

به گزارش ایلنا، علی صفائی فرد، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی‌ گفت: “در مدت سپری شده از سال جاری ۳۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند”.

وی با اشاره به اینکه همه جان‌باختگان حوادث ناشی از کار در استان مرد بودند افزود: “این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۱ نفر بود، ۱۳ نفر افزایش یافته است”.

علی صفائی فرد ادامه داد: “در این مدت تعداد ۴۰۲ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۱ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

وی عنوان کرد: “تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۸ برابر با ۹۶ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند”.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی‌ گفت: “تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه‌کننده به پزشکی قانونی آذربایجان شرقی در سال ۹۸ برابر با یکهزار و ۳۲۵ نفر بود که از این تعداد ۳۵ نفر زن و یکهزار و ۲۹۰ نفر مرد بودند”.

Share: