مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

طی روز گذشته و امروز یکشنبه ۶ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای عجب‌شیر، نسیم شهر و بوکان طی حوادثی جداگانه جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

ایلنا، امروز یکشنبه ۶ مهر‌ماه ۱۳۹۹، یک راننده تراکتور در روستای چنار، واقع در شهرستان عجب‌شیر، بر اثر واژگونی تراکتور جان خود را از دست داد.

وحید شادی نیا سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی، حوالی ساعت ۷ و بیست و پنج دقیقه صبح امروز از مرگ این راننده بر اثر واژگونی تراکتور در حین کار خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “کارشناسان علت مرگ این راننده تراکتور ۴۰ساله را عدم کنترل تراکتور عنوان کردند”.

مرگ یک کارگر چاه‌کن در نسیم شهر

به گزارش رکنا، صبح امروز یکشنبه ۶ مهر‌ماه ۱۳۹۹، یک کارگر ۲۲ ساله در نسیم شهر، بر اثر سقوط در چاهی به عمق ۱۲ متر جان خود را از دست داد.

ایرج ترکمانی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نسیم شهر، با بیان اینکه گاز‌گرفتگی منجر به مرگ این کارگر مقنی شده است، افزود: “برای بهوش آمدن مجدد این کارگر بعد از بیرون کشیدن از عمق چاه تلاش زیادی صورت گرفت، اما در نهایت وی جان خود را از دست داد”.

وی افزود: “کادر درمان بیمارستان بهارستان هم برای احیای این چاه کن حدود ۳ ساعت تلاش کردند اما متاسفانه تلاش ها نتیجه بخش نبود”.

مرگ یک کارگر در بوکان

به گزارش موکریان، روز شنبه ۵ مهرماه ۱۳۹۹، یک کارگر به هنگام چیدن میوه در یکی از باغ های نزدیک‌ به روستای کوخان از توابع شهرستان میاندوآب از بالای درخت سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، این کارگر بوکانی که به همراه همسر بیمار و دخترش مشغول به چیدن میوه بود، در این حادثه جان باخت.

میاندوآب یکی از شهرهای جنوبی استان آذربایجان غربی با فاصله ۱۶۴ کیلومتری از ارومیه و در شمال غرب ایران است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *