در یک حادثه تصادف یک کارگر شهرداری در حین نظافت خیابان بر اثر تصادف رانندگی جان باخت. علت این حادثه نداشتن تجهیزات هشدار دهنده مانند چراغ و بازوبند همراه و لباس کار شبرنگ عنوان شده است. همچنین در حادثه تاسف‌بار دیگر، ۲ کارگر چاه‌کن در حین کار بر اثر خفگی در چاه جان باختند.

یک کارگـر شهرداری کرمان بر اثر تصادف و شدت جراحت‌های وارده فوت کرد. وی به عنوان نیروی حجمی فعالیت می‌کرد. این کارگـر شهرداری شاندیز در زمان حادثه در بلوار امام رضا نرسیده به پل رجایی مشغول به کار بود که بر اثر برخورد با خودروی سواری جان باخت. حادثه در ساعت ۵:۳۰ دقیقه صبح روز سه‌شنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۱ رخ داد.

این کارگـر از نیروهای پیمانی و تحت مسئولیت پیمانکار بود که بدون تجهیزات هشداردهنده مانند چراغ بازوبند همراه و لباس کار شب‌رنگ مشغول به ‌کار بوده است.

پیمانکاران شهرداری، نیرو‌های حجمی و روزمزد را بدون تجهیزات و الزامات ایمنی بکار می‌گیرند.

عصر دوشنبه ۲۳ خردادماه نیز ۲ کارگـر چاه‌کن در شهرستان قلعه گنج کرمان در عمق ۵۰ متری بر اثر گاز گرفتگی جان باختند.

در تشریح این حادثه آمده است که یک کارگـر چاه‌کن تبعه افغانستان در حین کندن چاه در روستای چاه هیشورکی شهرستان قلعه گنج کرمان، به‌دلیل گازگرفتگی در عمق ۵۰ متری چاه گرفتار می‌شود.

کارگـر همکار ایرانی وی برای نجات وی وارد چاه شده، اما هر دوی آنها بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

محمدجعفر جهانگیری (معاون فرماندار و جانشین ستاد بحران شهرستان قلعه گنج) علت حادثه را رها شدن شیلنگ دستگاه کمپرسور هوا عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.