در سه رویداد جداگانه ۳ کارگر فوت کرده و ۲۱ تن دیگر مصدوم شدند

صبح روز ‌شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ در یک حادثه رانندگی، در کیلومتر ۱۱ محور رشتخوار به خواف یک کارگر کشته و ۲۱تن دیگر مصدوم شدند. این حادثه در ساعت اولیه صبح روز شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ رخ داد. در این حادثه یک خودروی نیسان حامل کارگران در محور رشتخوار به خواف واژگون شده است.

سرنشینان نیسان همگی کارگران فصلی بودند و در حال رفتن به سرکار بودند. از مصدومان حادثه ۳ تن بدلیل جراحات وارده در بیمارستان بستری شده و بقیه آنها به صورت سرپایی مداوا شدند.

کارگران اهالی روستای قلعه نو خواف بودند که به منظور جمع‌آوری پیاز زغفران به روستای فتاباد رشتخوار می‌رفتند.

مرگ یک راهدار ابنیه فنی آذربایجان

در یک رویدار دیگر یک راهدار ابنیه فنی آذربایجان در پایان زمان کار دچار ایست قلبی شد و جان باخت.

این کارگر که ابوالفضل عبدی نام داشت، کـارگر قراردادی یک شرکت پیمانکاری در ابنیه راه‌آهن آذربایجان بود. علت مرگ وی از سوی مقامات دولتی مشخص نشده است اما فشار کاری، استرس ناشی از مشکلات معیشتی و کار در محیط‌‌های آلوده از مهمترین دلایل فوت کـارگران با ایست قلبی است.

ایست قلبی یک تکنسین شرکت مخابرات استان تهران

دریک رویداد دیگر یک تکنسین شبکه کابل شرکت مخابرات استان تهران بر اثر ایست قلبی درگذشت. وی پرسنل یک شرکت پیمانکاری در مخابرات استان تهران بود. علت فوت وی در دست بررسی است. فشارهای کاری به پرسنل مخابرات بدلیل اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی بسیار زیاد است. این افراد به دلیل پایین بودن حقوق مجبور به اضافه کاری فراتر از طاقت هستند که ضایعه آن در ایست قلبی خود را نشان می‌دهد.

سران حکومت در بن‌بست بحران‌ها، توجهی به وضعیت کـارگران ندارند. آنها تنها به فکر سرقت هر چه بیشتر ثروت‌های عمومی هستند. ثروت‌هایی که متعلق به کـارگران و سایر اقشار جامعه ایران است. بهبود وضعیت اقتصادی کـارگران از یک تغییر سیاسی و اجتماعی در کل کشور می‌گذرد که لازمه آن تغییر حاکمیت ضدکـارگری است.