مسمومیت ۴ کارگر بر اثر نشت گاز آمونیاک و مصدومیت ۲ کارگر در حوادث جداگانه

روز یکشنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۹، در ۳ حادثه جداگانه کارگری، مسمومیت ۴ کارگر بر اثر نشست گاز آمونیاک در نجف‌آباد اصفهان و مصدومیت دو کارگر دیگر در ساری و کاشان به وقوع پیوست.

بنا به گزارش منابع کارگری در استان اصفهان، روز یکشنبه ۲۶ بهمن، حوالی ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه، ۴ کارگر که در یک سردخانه نگهداری میوه در محور جاده نجف‌آباد اصفهان مشغول به کار بودند، دچار حادثه گازگرفتگی شدند.

این گزارش ادامه می‌دهد:‌ «هر ۴ کارگر مسموم شده مرد بودند که ۳ نفر از کارگران به بیمارستان منتظری نجف‌آباد منتقل شده و کارگر چهارم در محل تحت درمان قرار گرفت.

براساس گزارش منابع کارگری نشست گاز آمونیاک در این سردخانه نگهدارنده میوه در نجف‌آباد، موجب مسمومیت این کارگران شده است.

بنا به گزارش دیگری، روز یکشنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۹، یک کارگر ساختمانی که در چاه آسانسور در بلوار فرح‌آباد ساری سقوط کرده بود، خوشبختانه نجات پیدا کرد.

این اتفاق برای یک کارگر ساختمانی، زمانی صورت می‌گیرد که هنگام کار از طبقه اول ساختمان در حال ساخت در بلوار فرح‌آباد، کوچه توانیر به داخل چاه آسانسور در طبقه همکف سقوط می‌کند.

پس از اعلام این حادثه، نیروهای آتش‌نشانی به محل اعزام شده و کارگر مصدوم را که به شدت آسیب دیده است نجات داده و به بیمارستان منتقل می‌کنند.

براساس گزارش دیگری، روز یکشنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۹، انفجار گاز در کارگاه کابینت‌سازی در کاشان موجب مصدومیت یک کارگر شد.

ساعت ۱۲.۴۲ ظهر یکشنبه به دنبال تماس شهروندان با آتش‌نشانی کاشان، خبر انفجار در کارگاه تولید کابینت‌سازی، در جاده نوش‌آباد شهرکت صنعتی کویر را گزارش کردند.

پس از اعزام ماموران آتش‌نشانی و عملیات اطفاء حریق، جست‌وجو برای خروج کارگران احتمالی که زیر آوار انفجار باقی مانده‌اند صورت گرفت.

بنا به گفته سخنگوی آتش‌نشانی کاشان، بیشتر قسمت‌های محل تخریب شده بود و پدر و پسر شاغل در کارگاه از زیر آوار نجات یافتند که پدر به دلیل مصدومیت به مراکز درمانی منتقل شد.

به دلیل فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، روزانه با خبر مصدوم و یا جان باختن کارگران در نقاط مختلف کشور روبرو هستیم.

در این خصوص، ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده است که رتبه بسیار پایینی می‌باشد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *