مشکلات کارگران ایرانی در کردستان عراق/ کارگران از زور بیکاری تن به مهاجرت می‌دهند

میکائیل صدیقی از برگزاری جلساتی برای حل مشکلات کارگران ساختمانی مهاجر به کردستان عراق خبر داد و ابراز امیدواری کرد این مشکلات حل شوند.

به گزارش ایلنا، روز گذشته (چهاردهم بهمن)، جلسه‌ای میان میکاییل صدیقی (رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان) با عمر اسماعیل (رئیس سندیکای کارگران و استادکاران ساختمانی شهر زاخو در کردستان عراق) برگزار شد. در این نشست مشکلات کارگران و استادکاران ساختمانی ایرانی که برای کار به کردستان عراق می‌روند، مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مشکلاتی از قبیل دریافت اقامت و کارت کار برای کارگران ایرانی، هزینه عوارض خروج از مرز، حذف پرداخت مبلغ تست کرونا برای کارگرانی که به کردستان عراق جهت کار وارد می‌شوند و مسائل جانبی دیگر، مورد بحث قرار گرفت.

از قرار، در روزهای آینده این جلسات با حضور نمایندگان رسمی وزارت کار دو کشور و سندیکاهای کارگری کردستان عراق ادامه خواهد داشت.

به گفته صدیقی، یکی از مشکلات این است که کارگران و استادکارانی که وارد خاک عراق می‌شوند، باید شصت دینار برای تست کرونا پرداخت کنند که حدود یک میلیون و دویست هزار تومان است یا عوارض خروج از مرز، برای اولین ورود به خاک عراق، ۲۶۵ هزار تومان است و برای ورود دوم، نزدیک چهارصد هزار تومان است و برای سومین ورود، ۵۰۰ هزار تومان است که هزینه زیادی برای کارگرانی است که برای کار به کردستان عراق می‌روند و در موارد بسیاری موفق به یافتن کار نمی‌شوند و بیکار می‌مانند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *